Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Slunečné březnové dny ozdraví vaše tělo, o mysl se postarají kulturní akce

FOTO: Ženská mezinárodní liga

Na co se můžete těšit druhý březnový týden v Praze? Prostřednictvím výpovědi Milana Balabána pronikneme přes neživotné nánosy křesťanské kultury, připomeneme si Mezinárodní den žen a na závěr budeme mít možnost oživit znalosti o Willym Nowakovi, významné postavě pražské německé kultury první poloviny minulého století.

FOTO: Ženská mezinárodní liga

Ženská mezinárodní liga v roce 1922, Zdroj: commons.wikimedia.org

Hned v pondělí 7. března máte možnost navštívit ve velkém sále Městské knihovny v Praze (Mariánské náměstí, Praha 1) promítání konané v rámci filmových projekcí FAMU. Od 19 hodin poběží meditativně laděný snímek Violy Ježkové s názvem Nejenom na nohou, ale i na zadních, v němž autorka nechává ve čtyřech kapitolách promlouvat myslitele, teologa a básníka Milana Balabána.

MDŽ očima žen

Společnost přátel PEN klubu vás 8. března u příležitosti Mezinárodního dne žen zve na čtení, neformální diskusi a trochu vína s ženami, které toho mají hodně co říct nejen o světě, ale také o tom, jaké to je být ženou. Několik profesí a životních postojů budou zastupovat charismatické dámy Eva Hauserová, Tereza Brdečková, Eva Kalivodová a Olga Richterová. Těšit se můžete i na slibované překvapení, v 17 hodin přijďte do Českého centra Mezinárodního PEN klubu (Klementinum 190, Praha 1, 5. patro).

První polovina nadcházejícího týdne bude kulturně opravdu výživná, protože poslední z dnešních pozvánek je hned na středu 9. března. Anna Janištinová vám v rámci cyklu Němečtí výtvarní umělci v Praze v 1. polovině 20. století představí Willyho Nowaka. Tento malíř a grafik byl nejen umělecky významnou postavou, ale i kulturním iniciátorem a profesorem pražské Akademie výtvarných umění. Přednáška se koná v prostorách Společnosti Franze Kafky (Široká 14, Praha 1).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Slunečné březnové dny ozdraví vaše tělo, o mysl se postarají kulturní akce