Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Slovensko: Turistika a odpočinek v jednom. Foto uvnitř!

Redakce

Redakce

27. 4. 2010

tatryV posledních letech se většina Čechů vydává na dovolenou za exotikou. Velmi oblíbenými zeměmi jsou Egypt nebo Řecko, hezká místa však nabízí i náš východní soused Slovensko. Topzine.cz vám přináší pár tipů, kam se podívat.

Tatry, Foto: Barbora Belavá, Topzine.cz

Tatry, Foto: Barbora Belavá, Topzine.cz

Slováci se mohou pochlubit především Tatrami s možností vysokohorské turistiky, relaxovat po výšlapech pak můžete v termálech. Areál s největším počtem bazénů na Slovensku je Thermal Park Bešeňová, který se pyšní šestnácti bazény, a to jak venkovními, tak krytými.

Meander Park Oravice
Na území regionu Orava, téměř na hranici s Polskem a jen několik kilometrů od Zakopaného, se nachází další termální koupaliště – Meander Park Oravice. Přímý vstup do bazénů rovnou z budovy nabízí možnost koupat se v jakémkoliv ročním období. Bazény jsou v provozu 12 měsíců v roce.

Meander Park Oravice, Foto: Barbora Belavá, Topzine.cz

Meander Park Oravice, Foto: Barbora Belavá, Topzine.cz

Socha Krista v obci Klin
Deset metrů vysoká socha Krista se tyčí nad obcí Klin nedaleko slovensko-polských hranic. Inspirací pro vytvoření byla zřejmě světoznámá socha Ježíše v Rio de Janeiru. Z kopce, kde se Kristus nachází, lze pozorovat Roháče a Oravskou přehradu.

Východná
Nachází se v Liptovské kotlině, 14 km na východ od Liptovského Hrádku. Obec Východná je dějištěm každoročního folklórního festivalu, na němž vystupuje množství folklórních souborů a probíhá přehlídka lidových tradic. Vystoupení se koná ve velkém přírodním amfiteátru nad obcí. Vstupní alej tvoří dřevěné plastiky současných lidových umělců. Dále zde stojí gotický římskokatolický kostel sv. Štěpána z 15. století, novogotický evangelický kostel a lidové domy z 19. století.

[album:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Slovensko: Turistika a odpočinek v jednom. Foto uvnitř!