Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Slovenské národní divadlo v Praze. Odehraje dvě představení

Redakce

Redakce

17. 5. 2013

V sobotu 18. a neděli 19. května se ve Stavovském divadle představí činohra Slovenského národního divadla. Slovenští sousedé si pro české diváky připravili dvě inscenace, a to Oresteiu od Aischila a Koně se také střílejí od Horace McCoye.

Zdroj: Oresteia_Slovenské národné divadlo

Slováci přivezou Aischila. Zdroj: Slovenské národné divadlo

O víkendu v sobotu 18. a v neděli 19. května uvede činohra Slovenského národního divadla ve Stavovském divadle v Praze dvě inscenace.

V sobotu odehraje Aischilovu Oresteiu v režii Rastislava Balleka a v neděli představí MaCoyovu hru Koně se také střílejí, kterou na jeviště převedl slovenský herec a režisér Martin Huba.

První inscenace je zpracováním Aischilovy trilogie Oresteia. Roztržka Agamemnóna a jeho ženy Klytaimnestry nekončí u nich samých, ale pokračuje i v další generaci dětí a rozvíjí rodinnou tragédii. Téma nekončícího násilí mezi rodiči a dětmi je dodnes aktuální.

Oresteia, Slovenské národné divadlo, režie: Rastislav Balleka, hrají: Michal Šoltész, Ivana Kuxová, Anna Javorková, Ján Koleník, Robert Roth, Táňa Pauhofová, Szidi Tobias a další, kdy: sobota 18. května

Zdroj: Koně se také střílejí_Slovenské národné divadlo

Představení Koně se také střílejí se v neděli 19. května objeví ve Stavovském divadle.

Předlohou pro druhou inscenaci je román Koně se také střílejí od amerického spisovatele Horace McCoye, který byl  zfilmován Sydney Pollackem v hlavní roli s Jane Fondovou.

Glorie Beattyová a Robert Syverten se potkávají na tanečním maratonu, při kterém odhalí své neštěstí a osudy. Nejen hlavní postavy, ale i ostatní tanečníci projdou přeměnou. Zamilují se, rozejdou, utečou, budou pociťovat naději i prohru. Postupně se začnou odkrývat osobní i společenská dramata a řešit smysl života a to, jak ho vůbec přežít.

Koně se také střílejí, Slovenské národné divadlo, režie: Martin Huba, hrají: Táňa Pauhofová, Ivana Kuxová, Jakub Rybárik, Ľuboš Kostelný, Tomáš Maštalír, Zuzana Fialová a další, kdy: neděle 19. května

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Slovenské národní divadlo v Praze. Odehraje dvě představení