Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Slovenská Pohoda: Basement Jaxx, Travis, Patti Smithová a 468 záchodků

Martin Peška

Martin Peška

25. 5. 2009

Program letošního ročníku festivalu Bažant Pohoda tvořil organizační tým už od září 2008. Výsledkem je nejen množství zahraničních interpretů v čele s britským duem Basement Jaxx, ale také rozšířený kemp nebo 468 záchodů.

S Patti Smithovou má na letišti v Trenčíně v pátek 17. července doprovodit Lenny Kaye, Jay Dee Daugherty, Tony Shanahan a Tom Verlaine. „Tom Verlaine bol lídrom kapely Television, ktorá zohrala kľúčovú úlohu pri vzniku punku v USA. Spolupracoval s kadekým, patrí k najdôležitejším postavám punkovej i post punkovej scény. S Patti Smith tvorili dokonca kedysi pár, teraz ju bude sprevádzať na júlových koncertoch po Európe,“ píšou pořadatelé na oficiálních stránkách

festivalu bazantpohoda.sk.

Mezi 130 účinkujícími se v line-upu slovenského festivalu objeví také například držitelé Grammy za desku Kish Kash, kterými jsou hudebníci Simon Ratcliffe a Felix Buxton vystupující společně pod Basement Jaxx. Přestaví se i skotská formace Travis, která se proslavila krátce po svém vzniku v polovině devadesátých let na společném turné s Oasis. Hned se svým druhým albem The Man Who byla čtveřice oceněna dvěmi cenami Brit Awards a vyhoupla se na první příčky v prodejnosti desek.

„V tomto roku sa veľa otázok krútilo okolo ekonomickej krízy a Veronika Vrabcová, ktorá má partnerské kontrakty už niekoľko sezón na starosti, musela neraz vysvetľovať, že Bažant Pohody sa kríza príliš nedotkla,“ uvedl v tiskovém prohlášení mluvčí festivalu Mário Gešvantner. Festivalu dokonce jeden sponzor přibyl. Kromě tradičních partnerů jako je Zlatý Bažant, O2, Garnier či Kofola získal festival podporu i ČSOB.

Loňský ročník Pohody se těšil návštěvnosti 30 000 lidí denně. Na letošní příval fanoušků se pořadatelé připravili nejen objednáním 468 záchodků, z toho více než 10% splachovacích, ale také rozšířením stanového městečka o 5 000 metrů čtverečních. Nemá chybět ani speciální stanový tábor pro rodiče s dětmi nedaleko dětského koutku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Slovenská Pohoda: Basement Jaxx, Travis, Patti Smithová a 468 záchodků