Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Slovenská legenda Collegium Musicum chystá velký návrat. Zahraje v květnu v Lucerně

Petra Duhajská

Petra Duhajská

4. 5. 2010

!Vstupenky!První sólový koncert v České republice po třiceti letech odehraje slavná art-rocková skupina ve velkém sále Lucerny ve středu 19. května od 20 hodin. Jako speciální host s ní vystoupí pražská mladá naděje Sunflower Caravan. „Je to pro nás čest a připadá nám to jako dobré mezigenerační spojení,“ k tomu řekl klávesista Andy Čermák.

Collegium Musicum, Zdroj: archiv kapely

Kapela Collegium Musicum začínala už v 60. letech minulého století. Proslavila se zejména interpretacemi známých děl vážné hudby, například Concerto in D od Josepha Haydna nebo adaptací proslulé Korsakovovy Šeherezády. V roce 1971 vyšlo její nejznámější a patrně i kritikou nejlépe hodnocené album Konvergencie.

>>> Koupit vstupenky od 433 korun zde <<<

V porevolučních dobách skupina koncertovala pouze výjimečně a ve většině případů jen na Slovensku. Když už se objevila v Čechách, bylo to v rámci některého vzpomínkového festivalu. Na konci 90. let navíc hlavní postava skupiny, klávesový kouzelník Marián Varga, aktivity Collegia Musica ukončil, aby se mohl věnovat svým sólovým projektům. Po loňském Beatfestu se ale skupina dala dohromady opět na delší dobu a po slovenském turné se chystá do Prahy.

Kapela se pražskému publiku představí téměř v  původní sestavě. Kromě frontmana Vargy dorazí i kytarista František Griglák a basista Fedor Frešo, jen původního bubeníka Dušana Hájka nahradí mladík Martin Valihora. Čeští fanoušci se mohou těšit na dvouhodinový průřez tím nejlepším z tvorby Collegia.

Část sálu bude uzpůsobená k sezení, zbytek míst bude na stání. Očekává se, že koncert bude vyprodaný. Lístky jsou k dostání v síti Ticketpro; vstupenky ke stání jsou do 18. května ke koupi za 390 korun (plus poplatky), na místě v den konání akce potom za 450 korun. Sedící hosté zaplatí 760 korun a poplatky. Koupit je můžete nyní online zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Slovenská legenda Collegium Musicum chystá velký návrat. Zahraje v květnu v Lucerně