Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Slon Nagathan poputuje z Prahy do Lipska

Redakce

Redakce

24. 11. 2009

Sloni ZOO PrahaObměna lipského chovu a nepřítomnost plodné samice v Praze dovedly ZOO z obou měst k radikálnímu kroku – výměně dvou sloních samců.

Sloni ZOO Praha, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Slon ZOO Praha, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Do Lipska poputuje pražský samec zvaný Nagathan (jinak se mu říká Nyiing Thein), který se do pražské ZOO dostal v roce 2003. Do Evropy ale přicestoval už v roce 1988, tedy osm let po svém narození. V dnešní době se může chlubit výškou 285 cm a jeho váha se pohybuje kolem 4,6 tuny! Za dobu strávenou na starém kontinentu se stal otcem celkem 15 slůňat. Díky vynikající práci pražských chovatelů je Nagathan schopen zvládat i složitější úkony než pedikúru a to například výplach chobotu nebo odběr krve.

Na oplátku přicestuje do České republiky samec Mekong, který se narodil v roce 1982 a je tedy o šest let starší než pražský slon. To se především projevuje na jeho mírách – 305 centimetrů a 4,7 tuny živé váhy. V Lipsku se poprvé ocitl v roce 1984. I přesto, že je Mekong starší, na rozdíl od Nathana je otcem pouze jednoho slůněte. To se narodilo v roce 2002.

Návrat pražského slona zpátky do naší vlasti můžeme očekávat až v roce 2011, kdy bude dokončena výstavba nového sloního pavilonu, a do naší republiky přicestují dvě reprodukce schopné sloní samičky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Slon Nagathan poputuje z Prahy do Lipska