Sport

Sledge hokejisté zdolali Itálii a zahrají si o páté místo

Martin Slabý

18. 3. 2010

PukHistoricky první  paralympijská účast skončí pro české sledge hokejisty nejhůře šestým místem. V prvním utkání o umístění totiž zdolali Itálii 3:2 na samostatné nájezdy a čeká je zápas o konečné páté místo. V mužském obřím slalomu obsadil Stanislav Loska třináctou příčku.

Maskoti her ve Vancouveru Zdroj: chrisd.ca

Stejně jako minulý zápas s Koreou i utkání proti Itálii začali čeští hokejisté na výbornou, když v polovině devatenácté minuty vedli po brankách Geiera a Krupičky už 2:0. Náskok se jim však nepodařilo udržet. Italové ještě do konce druhé třetiny skóre srovnali a začínalo se de facto od znova. Třetí dějství už branku nepřineslo, a tak nastoupily oba celky k prodloužení. Ani v něm diváci v UBC Thunderbird Areně gól neviděli. Rozuzlení přišlo až v závěrečných samostatných nájezdech, kde se jazýček vah přiklonil na naši stranu. Po vítězství 3:2 budou naši reprezentanti čekat na výsledek utkání Švédsko – Korea, ze kterého vzejde náš soupeř pro utkání o páté místo.

Ve Whistleru se dnes představil jediný český zástupce. V kategorii stojících se závodu v obřím slalomu zúčastnil Stanislav Loska, jenž v konečném pořadí čtyřiceti závodníků, kteří proťali pomyslnou cílovou pásku obou kol, obsadil třinácté místo, čímž si o jednu příčku zlepšil své umístění ze slalomového závodu.