Menu
TOPZINE.cz
Sport

Sledge hokejisté na úvod paralympiády prohráli, sjezdaře trápilo počasí

Martin Slabý

Martin Slabý

14. 3. 2010

logo_cptPo olympijských hrách ovlivňuje počasí ve Vancouveru hned od samého začátku i program her paralympijských. V sobotu kvůli nepříznivým podmínkách museli své závody oželet sjezdaři. Začal turnaj ve sledge hokeji, pro české reprezentanty však bohužel neúspěšně.

Zimní paralympijské hry ve Vancouveru Zdroj: www.vancouver2010.com

Zimní paralympijské hry ve Vancouveru Zdroj: www.vancouver2010.com

Alpské disciplíny měly na první soutěžní den naplánovány sjezdy mužů i žen, kvůli špatnému počasí však závodníci na trať nevyjeli. Na svůj úvodní start si tak minimálně do neděle musí počkat i čtveřice českých reprezentantů ve složení Anna Kulíšková, Stanislav Loska, Oldřich Jelínek a Radim Kozlovský.

Co se naopak odstartovat bez problémů podařilo, byl turnaj sledge hokejistů. Našim borcům se bohužel úvodní zápas nepovedl, když podlehli japonskému protivníkovi 1:2. Na úvodní branku Enda dokázal ještě odpovědět Zdeněk Hábl, gól Ishidy z devětatřicáté minuty zápasu se ale už ukázal jako rozhodující. Napravit úvodní zaváhání se budou čeští reprezentanti snažit proti Američanům, kteří ve svém prvním zápase jasně přehráli Korejce 5:0.

Bez naší účasti začaly závody biatlonistů, které zatím ovládají reprezentanti Ruska a Ukrajiny, kteří si rozdělili třináct z osmnácti cenných kovů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sledge hokejisté na úvod paralympiády prohráli, sjezdaře trápilo počasí