Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Slavnosti piva Chotěboř 2011: Ochutnáte pivní zmrzlinu a vyzkoušíte nový druh piva

Redakce

Redakce

19. 8. 2011

Patříte mezi milovníky zlatavého moku a nemáte plán na tento víkend? V tom případě by vám neměly ujít pivovarské slavnosti v Chotěboři. Nalákat by vás mohla i gastronomická novinka – pivní zmrzlina.

FOTO: Pivovarské slavnosti v Chotěboři

Návštěvníky Pivních slavností čeká zajímavý program, Zdroj: Pivovar Chotěboř

V sobotu 20. srpna ve 14 hodin odstartují již třetí pivovarské slavnosti v Chotěboři. A na co se můžete těšit? Již sedmý druh chotěbořského piva a pivní zmrzlina. To budou dvě velká lákadla třetích pivovarských slavností, které se odehrají na náměstí T. G. Masaryka v Chotěboři.

Sedmý druh chotěbořského piva

Návštěvníci slavností mohou hasit žízeň několika druhy chotěbořského piva. Čepovat se bude světlá desítka Originál, světlá dvanáctka Prémium, úspěšná letní novinka v podobě polotmavé jedenáctky Polo a v lahvích si bude možné koupit i nealkoholického Patrona. Vedle těchto čtyř druhů chotěbořských piv bude v nabídce i naprostá novinka – slabě alkoholické pivo, tedy s cca 2,5 % alkoholu.

FOTO: Pivovarské slavnosti v Chotěboři

Pivní slavnosti lákají na pivo i dobrou zábavu

Jakou bude mít pivo příchuť, se ale dozvíme až na slavnostech. Účastníci slavností tak budou těmi prvními, kdo žhavou novinku ochutnají. Zároveň budou moci rozhodnout, jak se pivo pojmenuje, s tím, že pokud se pivo na slavnostech osvědčí, může třeba zůstat v chotěbořské nabídce.

Pivní zmrzlina

Dalším lákadlem těchto slavností by mohla být pivní zmrzlina, která v naší zemi nemá obdoby. „Cukrárna Chotěboř a její majitel Radek Máj vyrábí ve spolupráci s naším pivovarem pivní zmrzlinu. Je točená a budou dva druhy: světlá a tmavá. Světlá ze světlé dvanáctky bude více hořká, tmavá z dvanáctky tmavé bude mít karamelovou příchuť. Alkohol v ní samozřejmě zůstane, takže bude jen pro plnoleté, pro děti bude obyčejná zmrzlina,“ usmívá se Záruba.

Kulturní program

I když jde na těchto slavnostech především o pivo, co by to bylo za oslavu bez kulturních vložek. Pivovarské odpoledne zahájí ředitel pivovaru Richard Moravec společně s chotěbořským sládkem Oldřichem Zárubou. V průběhu oslav piva vystoupí taneční orchestr z Havlíčkova Brodu, šermíři s pohádkou a soutěžemi pro děti a dospělé, v podvečer pak kapela 3MIMO, po ní Medvěd 009 a největším hudebním tahákem bude rocková legenda Blue Effect.

Celou akci odmoderuje Klára Nováková z Českého rozhlasu Region a vstup bude jako při předchozích dvou ročnících zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Slavnosti piva Chotěboř 2011: Ochutnáte pivní zmrzlinu a vyzkoušíte nový druh piva