Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Slash plánuje novou desku s Mylesem Kennedym a The Conspirators

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

15. 2. 2013

Jeden z nejcharizmatičtějších kytaristů světa, Slash, vystoupil se svým sólovým projektem již podruhé v Praze a TOPZINE.cz se podařilo jej po organizačních obstrukcích alespoň krátce vyzpovídat. Ptali jsme se především na jeho plány do budoucna a muzikanty, kteří se kolem něj budou točit.

FOTO: Slash-priorita

Slash, Zdroj: slashparadise.com

Už máš nějaké nápady na novou desku, pokud ji už plánuješ?

Jo, mám jich tuny! Jsme na turné už rok a já po celou dobu píšu. Nahrál jsem nějaké části skladeb a jen co turné skončí, dám to všechno dohromady.

Počítáš do budoucna s Mylesem Kennedym?

Jo jasně, počítám s ním i ostatníma. Víš, když jsem viděl Mylese pracovat na mém prvním sólovém albu, nazpíval dvě skladby a já si říkal: ‚Ty jo, ten chlap je sakra dobrej!“ Už předtím jsem o něm slyšel, ale nikdy jsem se s ním nepotkal a neslyšel ho zpívat. Šokoval mě. Je to vážně skvělý zpěvák. No, prostě jsme nahráli dvě věci a já si řekl, že by klidně mohl udělat všechny songy. Takže když jsem sbíral lidi na turné, zeptal jsem se ho, jestli by nechtěl jet taky a on to přijal. Pak jsem nějak potkal Brenta Fitze, měl jsem basáka, se kterým to nějak nevyšlo, ale představil mě Toddovi a je z toho prostě bezvadná kapela! Rozhodl jsem se nahrát desku právě s nimi, jsou teď vlastně moje kapela.

Tvůj baskytarista Todd Kerns je taky velmi zdatný zpěvák. Chystáš se napsat některé skladby pro něj?

No, to nevím. Tohle fakt záleží na Toddovi. Jestli tam bude nějaká skladba, kterou by fakt chtěl zpívat, tak klidně. Todd je Kanaďan, víš, není tak přímočarý, takže musím být opatrný. Uvidíme, jak to dopadne.

Tvůj duet s Fergie z The Black Eyed Peas zaznamenal velký úspěch. Máš s ní ještě nějaké plány do budoucna?

Fergie… Jo, s tou bych si strašně rád zase zahrál. Mluvili jsme o tom, že by jednou mohla nahrát rockovou nahrávku a pokud se pro to vážně rozhodne, určitě jí s tím pomůžu. Ale teď pracuje na televizních reklamách a tak. Momentálně je trochu mimo hudební business, takže zatím nic neplánujeme. Ale určitě bych do toho šel!

A ty teď pracuješ na nějakých projektech?

Jo, teď produkuju jeden horor. S Mylesem jsme k němu navíc nahráli jednu skladbu. Je taková jiná, pomalá a temná. Ten film půjde do kin tento rok a jmenuje se Nothing To Fear.

A jedna povinná otázka: Máš nějaké novinky o Velvet Revolver?

No, pořád s těma klukama mluvím. Problém je, že Velveti potřebují zpěváka, toho pravého zpěváka, ne jen tak někoho. Když jsme začínali, Scott (Weiland pozn. red.) byl jediný, kdo nám připadal, že tam pasuje. Věděli jsme, že to bude složité. Teď si chceme vybrat fakt dobře, správný hlas. Fakt nevím, kdy ho vybereme, ale nakonec ho najdeme. Jsem si tím jistý. Až uslyšíme někoho, kdo se bude líbit nám všem a bude inspirující, tak to bude On.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Slash plánuje novou desku s Mylesem Kennedym a The Conspirators