Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Slash okomentoval soudní kauzu Randy Blythe: Věřím, že je nevinný

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

24. 2. 2013

Randy BlythePozornost hudebního světa loni vzbudila zpráva o incidentu Randyho Blythe, frontmana amerických Lamb of God, který byl zadržen policií v Praze za údajnou vinu na smrti fanouška. Nyní se k události vyjádřil i legendární kytarista Slash.

FOTO: Slash-priorita

Slash, Zdroj: slashparadise.com

Na úvod jen krátce připomeňme, o co v kauze Randy Blythe vlastně jde.  Po vystoupení kapely Lamb of God v roce 2010 v pražském klubu Abaton zemřel jeden z fanoušků, který během vystoupení vyskočil na pódium a byl z něj shozen. Za viníka byl označen právě frontman Randy Blythe kvůli očividnému agresivnímu chování při vystoupení.

Americké úřady však Blythe podle jeho slov o obvinění neinformovaly. Až v roce 2012 při další návštěvě Prahy byl zpěvák přímo na letišti zadržen policií. Po třiceti osmi dnech vazby byl propuštěn na kauci 8 milionů korun, mohl odjet do USA, ale s obviněním z ublížení na zdraví s následkem smrti.

Verdikt stále ve hvězdách

Letos 4. února začal pražský soud případ projednávat, výsledek zatím není znám. Blythe se prý vinen necítí, ale nehodlá se vyhýbat odpovědnosti a je ochoten zaplatit požadované odškodné, pokud soud rozhodne ve prospěch rodiny mrtvého mladíka. Kromě toho zpěvákovi hrozí až deset let vězení. Kdy soud dospěje k rozsudku, zatím není jasné.

Událost,  která se na Lamb of God přihnala jako blesk z čistého nebe, šokovala nejen fanoušky, ale i jiné muzikanty. Minulý týden se k ní vyjádřil americký kytarista Slash: „O téhle podivné záležitosti vím jen to, co mi kdo řekl, nebo co jsem kde zaslechl. Když jsem viděl, že složil kauci, a přesto ho nepustili, ani když platil víc a víc, říkal jsem si, co se to sakra děje? Pak ho konečně propustili a teď začal soud, ale já si vážně nemyslím, že by byl vinen,“ věří kytarista.

Zdá se, že Slash má možná o české justici pochybnosti. Dodal totiž: „Řekl bych, že teď případ nechají jen tak ležet ladem, kdo ví. Vzhledem k tomu, že právní systém je tam úplně jiný, když mohl ve vězení zůstat tak dlouho, těžko říct, jak to dopadne.”

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Slash okomentoval soudní kauzu Randy Blythe: Věřím, že je nevinný