×
TOPZINE.cz

Slash okomentoval soudní kauzu Randy Blythe: Věřím, že je nevinný

FOTO: Slash-priorita
Slash Zdroj: slashparadise.com

Randy BlythePozornost hudebního světa loni vzbudila zpráva o incidentu Randyho Blythe, frontmana amerických Lamb of God, který byl zadržen policií v Praze za údajnou vinu na smrti fanouška. Nyní se k události vyjádřil i legendární kytarista Slash.

Slash, Zdroj: slashparadise.com

Na úvod jen krátce připomeňme, o co v kauze Randy Blythe vlastně jde.  Po vystoupení kapely Lamb of God v roce 2010 v pražském klubu Abaton zemřel jeden z fanoušků, který během vystoupení vyskočil na pódium a byl z něj shozen. Za viníka byl označen právě frontman Randy Blythe kvůli očividnému agresivnímu chování při vystoupení.

Americké úřady však Blythe podle jeho slov o obvinění neinformovaly. Až v roce 2012 při další návštěvě Prahy byl zpěvák přímo na letišti zadržen policií. Po třiceti osmi dnech vazby byl propuštěn na kauci 8 milionů korun, mohl odjet do USA, ale s obviněním z ublížení na zdraví s následkem smrti.

Verdikt stále ve hvězdách

Letos 4. února začal pražský soud případ projednávat, výsledek zatím není znám. Blythe se prý vinen necítí, ale nehodlá se vyhýbat odpovědnosti a je ochoten zaplatit požadované odškodné, pokud soud rozhodne ve prospěch rodiny mrtvého mladíka. Kromě toho zpěvákovi hrozí až deset let vězení. Kdy soud dospěje k rozsudku, zatím není jasné.

Událost,  která se na Lamb of God přihnala jako blesk z čistého nebe, šokovala nejen fanoušky, ale i jiné muzikanty. Minulý týden se k ní vyjádřil americký kytarista Slash: „O téhle podivné záležitosti vím jen to, co mi kdo řekl, nebo co jsem kde zaslechl. Když jsem viděl, že složil kauci, a přesto ho nepustili, ani když platil víc a víc, říkal jsem si, co se to sakra děje? Pak ho konečně propustili a teď začal soud, ale já si vážně nemyslím, že by byl vinen,“ věří kytarista.

Zdá se, že Slash má možná o české justici pochybnosti. Dodal totiž: „Řekl bych, že teď případ nechají jen tak ležet ladem, kdo ví. Vzhledem k tomu, že právní systém je tam úplně jiný, když mohl ve vězení zůstat tak dlouho, těžko říct, jak to dopadne.”

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..