Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Slash natočil nový klip. A mluví i o Axlovi

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

20. 10. 2010

Slash, Zdroj: myspace.comRocková ikona Slash nezahálí ani na chvíli. Po vydání úspěšného alba, které se jistojistě neztratí v propadlišti hudebních dějin, musel vyjet na sáhodlouhé turné, které neminulo Prahu a pokračuje dodnes. Přesto, že je kytarista vytížen koncertní šňůrou, stíhá i spoustu dalších věcí.

Obal CD Slash Deluxe Edition, Zdroj: myspace.com

Obal CD Slash Deluxe Edition, Zdroj: myspace.com

První z nich je znovuvydání jeho posledního CD. Nová verze je dvoudisková, jelikož obsahuje také DVD, na kterém naleznete záběry ze zákulisí,  Slashův autentický komentář ke každé písni, 3 živá vystoupení, video a making of k písni By The Sword (nazpívaná  Andrewem Stockdalem z Wolfmother). Dále balení obsahuje dvanáctistránkový booklet a plakát. Tuto verzi CD si můžete předobjednat na Slashových oficiálních stránkách.

A jako by toho nebylo málo, stihl Slash využít svého turné pro natočení nového klipu. Video zachycuje nejen záběry z malých, středních i velkých podií, ale také ze zákulisí a z cest. Klip je k písni Back From Cali, kterou i na CD nazpíval Myles Kennedy. Na videu můžete vidět zatím neměnnou doprovodnou kapelu, která zazářila i ve městě stověžatém, sestávající z kytaristy Bobbyho Schnecka, baskytaristy Davea Henninga, bubeníka Brenta Fritéze a pochopitelně Mylese Kennedyho.

A na závěr něco málo k mistrově budoucnosti. Konečně vpustil to éteru informace o vzkříšení Velvet Revolver z poněkud protaženého zimního spánku, který mnoho nezasvěcených považovalo za rozpad kapely: „V těchto dnech se toho událo strašně moc. Velvet Revolver (VR) jsou zase spolu, jamují a poslouchají potenciální frontmany. Na stránkách zatím žádné aktualizace ale nenajdete. Ale je super být po tak dlouhé době zase s Duffem, Mattem a Davem. Budu vám psát o všech zajímavých událostech, které se stanou okolo VR. Cítím, že něco úžasného brzy vyplave na povrch,“ sdělil fanouškům na svých myspace stránkách.

Axl Rose a Slash zase spolu?

Slash se dále svěřil ohledně své sólové dráhy časopisu Classic Rock Revisited: „Když jsem byl uprostřed nahrávacího procesu, prolétávalo mi hlavou mnoho jmen různých zpěváků. Žijeme v Zemi zpěváků, takže jediné, na co myslíme, jsou zpěváci. V jednom momentě mi prolétla hlavou myšlenka na něj. Říkal jsem si: ‚Axl by sakra byl ten nejlepší, kdo by mohl nazpívat některé z těch písní!‘ “

Axl Rose a Duff McKagan zase spolu!

Nikdy mu však nezavolal a jedovatě s narážkou na Axlovu patnáct let očekávanou Chinese Democracy dodal: „Chtěl jsem to album nahrát ještě v tomhle miléniu.“ Nezbývá tedy než jen čekat, zda Slash bude svého souputníka Duffa McKagana (Velvet Revolver, ex-Guns’n’Roses), který poprvé po neuvěřitelných sedmnácti letech odehrál na londýnském koncertě s rváčem Axlem dvě písně, následovat, nebo – jak se loni nechal Axl slyšet – zůstane vše při starém.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Slash natočil nový klip. A mluví i o Axlovi