Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Slash, bývalý kytarista Guns N’Roses, bude koncertovat v Praze

Redakce

Redakce

24. 4. 2010

Slash_mail!Vstupenky!Kudrnaté vlasy, klobouk, černé brýle a neobyčejně hbité prsty. To je ex-kytarista Guns N’Roses, Slash. Své umění předvede i v Praze, a to 8. června v Tesla Aréně. A aby toho nebylo málo, bude to při příležitosti vydání jeho nového sólového CD, které se právě objevilo na pultech. Vstupenky jsou ke koupi od 690 korun zde!

Slash, Zdroj: archiv

Slash, Zdroj: archiv

Slash, celým jménem Slash Hudson, se narodil v roce 1965 v Británii v umělecké rodině. Brzy se ale s rodinou přestěhoval do Hollywoodu, kde vyrůstal. Zde také dostal svou první kytaru a seznámil se s budoucím bubeníkem Stevenem Adlerem. Spolu založili kapelu Guns N’Roses. Jejich první singl vyšel v roce 1985, o dva roky později ho následovalo první CD.

>>> Koupit vstupenky od 690 korun zde <<<

Kapela se bohužel neproslavila jen hudbou, ale i Slashovými drogovými a alkoholovými scénami. Reputaci si však napravila dalšími CD Use your illusion (1991) a The spaghetti incident (1993). Slash mezi nahráváními založil boční projekt Slash’s Snakepit, se kterým vydal v roce 1995 první CD s názvem It’s five o’clock somewhere. O rok později dal dohromady bluesovou kapelu Slash’s blues ball. Po budapeštěském festivalu, na níž s touto kapelou vystupoval, ji rozpustil a dal opět dohromady Slash’s Snakepit. S nimi vydal v roce 2000 album Ain’t life grand.

Roku 2004 dal opět dohromady sestavu Guns N’Roses s dalšími muzikanty a vytvořil kapelu Velvet revolver. S ní vydal letos první CD, které bylo výborně přijato i díky řadě hostů, například Ozzymu Osbournovi, Fergie či Chrisu Cornellovi.

Lístky na jeho pražský koncert jsou k dostání od 690 do 995 korun a koupit je můžete online zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Slash, bývalý kytarista Guns N’Roses, bude koncertovat v Praze