Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Sladké texty, drsný hlas. Takové je Best of Die Happy

Redakce

Redakce

18. 2. 2010

Die-HappyNa české scéně by se o šestnáct let existující kapele Die Happy stále ještě dalo mluvit jako o čerstvě objevené, přesto má tato kapela za sebou už slušnou řádku alb, singlů i vystoupení. Právě proto se rozhodla vydat výběrovou desku. Pojďme si ji představit: Best of Marta Jandová & Die Happy.

Zdroj: Rockmag.cz

Die Happy, Zdroj: archiv

Kapela Die Happy si svůj úspěch vydřela jako málokdo a až po celých šesti studiových albech se i jí na prodejních pultech konečně objevila zasloužená bestofka. Díky všem těm minulým albům bylo rozhodně z čeho vybírat. Během posledních devíti let dohromady vyšlo šestnáct singlů, z nichž kapela na výběrovou desku vybrala více než polovinu.

Už při prvním poslechu vás tato deska chytí a jen tak vás nepustí. V hlavě vám bude automaticky vyskakovat známá melodie a budete mít chuť si broukat třeba i v metru. Ano, jako každý správný výběr má i tato bestofka svojí osobní perlu, Martin hlas. Je to přívětivý chraplák, který vás sice na duši nepohladí, ale rockově rozhodně zahřeje.

Texty psané taktéž Martinou rukou mají sice vesměs holčičí nádech, ale neopomíjejí zmínit ani realistický pohled na život a občas se na něj taky hrubě chlapsky obořit. Jak Marta často tvrdí, život se má prožít naplno a přesně k tomu vás tato deska svádí. Naplní vás energií.

Zdroj: Diehappy.de

Die Happy, Zdroj: diehappy.de

Nejlahodnější písní se vašim uším bude velmi pravděpodobně zdát pomalejší skladba Breathing, která vznikla teprve loni. Je klidná, ale i přesto vás nenechá vydechnout. Zpívá o ztrátě lásky a vy máte při jejím poslechu skutečně pocit, že vám něco nebo někdo po boku chybí.

Veskrze rockové album je ve svém středu prolnuté tenkou spirálou popu, která mu dodává špetku přitažlivosti i pro posluchače, kteří nepatří zrovna mezi rockové závisláky. Může se tak zalíbit i něžnějším uším. I přes všechny tyhle kladné body jednu hvězdu ubírám, protože se mi občas nelíbilo řazení písní, které pak bohužel zbytečně splývaly v jednu.

Die Happy – Best of

Vydáno: 2009

Celkový čas: 01:05:59 (17 skladeb)

Skladby: Supersonic Speed 2009, Violent Dreams 2009, Breathing 2009, Goodbye, Big Boy, Like A Flower, I AM, Love To Hate You, Whatever, Not That Kind Of Girl, Leaving You, The End, Go For It, Peaches, Slow Day, Wanna Be Your girl, Rebel In You

Vydalo: Sony Music

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sladké texty, drsný hlas. Takové je Best of Die Happy