Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Skye v Praze zahrála na kytaru a dokázala, kde je její pravé místo

skye_praha01Britská zpěvačka Skye po dvou letech opět stanula na českých prknech, tentokrát v pražském klubu Roxy. Navzdory tomu, že zpívá sólově už šest let, ji svět má stále zaškatulkovanou jako tu zpěvačku z Morcheeby.

Skye s kytarou, Foto: Katarína Straková, Topzine.cz

Skye s kytarou, Foto: Katarína Straková, Topzine.cz

Plánovaný začátek koncertu byl stanoven na 19:30, přesto ještě deset minut poté bylo v prostorách Roxy plus mínus dvacet lidí. Lehce před osmou se už ale dřevěný parket před pódiem začal zaplňovat nedočkavými skupinkami mladých milovníků této atypické zpěvačky. Kolem čtvrt na devět důstojně nastoupili muzikanti a neznatelným prohrábnutím strun dali rozeznít prvním tónům písně Love show.

Samotné vystoupení by se s přehledem dalo rozdělit na dvě části. Zjednodušeně, na tu nudnou a živější. Počátečních třicet minut se Skye na jevišti spíše rozkoukávala. Vlnění jejích boků ani přenádherný hlas nezabránily dojmu, že si zpívá spíše sama pro sebe, maximálně pro talentované muzikanty za jejími zády.

Skye, Foto: Katarína Straková, Topzine.cz

Skye, Foto: Katarína Straková, Topzine.cz

Po několika skladbách si ale snad uvědomila, že v sále není sama a začala s posluchači celkem přátelsky komunikovat, za což dostala odměnu v podobě obrovského potlesku a zářivých úsměvů.

Přes rádiově profláklé šlágry, jako například cover verze od Blondies Call me, úspěšné Stop Complaining nebo Rome Wasn’t Built in a Day, s níž vzpomněla na své účinkování v Morcheebě, se dostala k závěru své show. Několik minut před koncem se předvedla na scéně sama se svou kytarou, čímž dokázala, že zpěv je přesně to, v čem je dokonalá. Svým několika chybám a přehmatům se ale pokorně zasmála a suverénně je zahrála do autu.

„Tuším, že jste opravdu dobří zpěváci. Budete zpívat se mnou?“ poprosila své fanoušky před zazněním závěrečné písně Whats Wrong with Me. Po stydlivě přiškrceném pokusu publika se smíchem dodala: „Ale musíte pořádně, žádné kvílení!“ A povedlo se. Poslední song si přítomní odzpívali z velké části sami plnými hlasy. Načež, držíc se rčení v nejlepším se má přestat, Skye s noblesou opustila koncertní půdu a zanechala v návštěvnících úžasnou vzpomínku na svůj nepřekonatelný hlas a upřímný úsměv.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Skye v Praze zahrála na kytaru a dokázala, kde je její pravé místo