Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Skupina Portless v obležení sličných Marťanek vydává svůj první singl

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

18. 7. 2013

Skupina Portless, složená ze čtyř bývalých členů kapely Support Lesbiens, právě vydává svůj první singl s názvem Dream a Dream z připravovaného debutového alba. K novému singlu již vznikl i videoklip, kterého se ujal americký režisér Jesse Baldwin.

FOTO: Portless

Portless Zdroj: Universal Music

Domácí kapela Portless vstoupila na hudební scénu teprve na konci roku 2012, avšak díky ostříleným hudebníkům z bývalé formace Support Lesbiens, kterými jsou Kryštof Michal, René Rypar, Jan Daliba a Zbyněk Raušer, se dokázala velmi rychle prosadit a již na konec září plánují vydání své debutové desky.

Na připravovaném albu nalezneme také skladbu s názvem Dream a Dream, kterou kapela nyní vydává jako svůj první singl. Zpěvák a frontman skupiny Kryštof Michal neskrývá své potěšení nad tím, jak pozitivně píseň zabírá na lidi a věří, že ještě větší sílu přinese nový klip, který bude mít premiéru na začátku srpna.

Singl vystihuje připravované album

„Dream a Dream hudebně hodně charakterizuje zvuk, jaký bude mít naše nová a vlastně první deska“, přiblížil dále posluchačům Kryštof Michal, v jakém stylu se ponese celé nové album, jenž má spatřit světlo světa na konci měsíce září letošního roku.

Kosmický videoklip k novému singlu plný překrásných Marťanek se natáčel v Barrandovských ateliérech při červnovém tropickém horku. Bubeník kapely Zbyněk Raušer přiblížil atmosféru, která panovala na vesmírné lodi během natáčení slovy: „I kdyby venku nebylo 37 stupňů, natáčení by bylo i tak dost žhavé.“ Zároveň dodává, že rozhodně bude stát za to se na něj podívat.

Kapelu bude možné v průběhu letních prázdnin zastihnout na řadě prestižních domácích festivalů, takže kdo nestihl jejich vystoupení například na Rock for People má možnost na skupinu dále narazit v rámci festivalů České Hrady, na Sázavafestu, Vizovickém Trnkobraní nebo Colours of Ostrava.

Letní koncertování vystřídají na podzim křty nové desky, které jsou plánovány na druhou polovinu měsíce listopadu a budou se konat hned v několika městech, mezi která patří Praha, Brno či Ostrava. Křtiny se však nebudou odehrávat pouze na domácí půdě, ale uskuteční se například také v ruské metropoli Moskvě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Skupina Portless v obležení sličných Marťanek vydává svůj první singl