Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Skupina Olympic chystá výlety do minulosti i vystoupení s filharmonií

Redakce

Redakce

27. 2. 2011

FOTO: skupina OlympicOlympic Unplugged, projekt české rockové skupiny, znovu ožije. Skupina Olympic vystoupí společně s Filharmonií Bohuslava Martinů na začátku dubna 2011 v nově postavené budově Kongresového centra ve Zlíně. Jedná se o jediný plánovaný koncert v rámci této spolupráce.

FOTO: skupina Olympic

Skupina Olympic na vystoupení ve Stříbrné Skalici 18. července 2009, Zdroj: archiv skupiny

Od vystoupení skupiny Olympic v pražské Lucerně, ve které v polovině října roku 1995 odehrála dva koncerty nesoucí se čistě v akustickém duchu, uplynulo již přes patnáct let. Koncert za doprovodu smyčcového orchestru pražské filharmonie tehdy sklidil velký úspěch a mezi hosty nechyběl ani Miroslav Chyška nebo Lešek Semelka. Jedno z vystoupení natočila Česká televize a jeho zvukový záznam byl později agenturou Best I. A vydán na CD.

Skupina se v letošním roce s projektem Olympic Unplugged vrací a už 10. dubna 2011 zahraje společně se zlínskou filharmonií v Kongresovém centru Zlín. „Fanoušci se jistě mají na co těšit, neboť zazní nejpopulárnější písně skupiny Olympic, a to v netradičních aranžích,“ slibuje Michal Žáček, ředitel agentury Velryba, která celou akci pořádá.

„Nápad oživit vystoupení Olympicu v doprovodu orchestru se zrodil před půl rokem, když jsem viděl první fotky a vizualizace koncertního sálu Kongresového centra. Poslali jsme tehdy Petru Jandovi pár obrázků – vizualizací sálu a odpověď přišla do dvou dnů: Je to nádherný, jdeme do toho,“ popsal znovuzrození projektu Michal Žáček, ředitel Agentury Velryba.

„Jako promotér hudebních akcí jsem hrdý na to, že tak krásný objekt jako je Kongresové centrum, vyrostl právě ve městě, kde je naše agentura doma. Proto jsme si dali za cíl připravit do dramaturgického plánu této a další sezóny několik podobných exkluzivních multižánrových projektů šitých na míru speciálně tomuto prostoru,“ dodal.

FOTO: Velký sál Kongresového centra ve Zlíně Není divu, že se skupina rozhodla pro realizaci projektu téměř okamžitě, neboť se navíc nabízí možnost vystoupit v krásném prostředí nově postavené budovy Kongresového centra, která je veřejnosti zpřístupněna od 1. ledna 2011.

Kontroverzní novostavba tvoří spolu s Univerzitním centrem společný multifunkční komplex budov situovaný ve středu statutárního města Zlín. Autorkou je světoznámá architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná, která se při její realizaci nechala inspirovat přírodou. Dominantou budovy je především střecha, která při pohledu shora připomíná tělo jednobuněčného organismu. Uvnitř se nachází malý a velký sál, jemuž vévodí tajemný odstín fialové barvy, dále informační středisko nebo prosklená kruhová restaurace. Budova je také sídlem hudebníků Filharmonie Bohuslava Martinů.

Olympic Retro

Dalším chystaným projektem skupiny jsou pravidelné koncerty v klubu Malostranská beseda. V příštím roce oslaví kapela neuvěřitelných 50 let od svého vzniku, a proto svým věrným fanouškům už letos hodlá k tak významnému výročí naservírovat pořádnou dávku své muziky.

Od března 2011 do února 2012 (vyjímaje letní prázdniny) si kapelu můžete užít v prostředí pražského klubu na Malostranském náměstí, a to vždy poslední úterý v měsíci. Všechny klubové koncerty budou svým repertoárem jedinečné, neboť každý večer rovná se návrat pouze k jednomu určitému albu. Pro všechny příznivce se nabízí možnost přenést se spolu se jejich idoly od prvotních nestárnoucích hitů jako Dej mi víc své lásky, Želva nebo Dynamit k těm novějším, které najdeme třeba na desce z roku 2007 s názvem Sopka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Skupina Olympic chystá výlety do minulosti i vystoupení s filharmonií