Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Skupina Inekafe či Iné kafé hlásí comeback a nezávislost na zákonech showbusinessu

Martin Peška

Martin Peška

11. 1. 2010

Ine-kafe-comeback-2010Slovenská pop-punková kapela v čele se zpěvákem a kytaristou Vratkem Rohoněm hlásí téměř po čtyřech letech comeback. Ačkoliv skupina oficiálně ukončila činnost začátkem roku 2006, svůj poslední koncert zažila minulý rok v lednu v Praze.

Zleva: Wayo, Dodo, Forus a Vratko, Zdroj: Iné kafé

Zleva: Wayo, Dodo, Forus a Vratko, Zdroj: Iné kafé

Právě po koncertu v Praze si kapela začala pohrávat s myšlenkou na obnovení. „Dlouho nám trvalo, než jsme se k tomuto rozhodnutí dopracovali. Důsledky vyhlášení slova comeback vzhledem k tomu, že se každý věnuje své práci, jsme důsledně zvážili, a proto jsme přišli na formu, jakou by to mohlo celé fungovat. Nechceme hrát jako kdysi 100 koncertů za rok a každý rok vydávat album. Chceme být totálně nezávislí na všech zákonech showbusinessu., mít je úplně na háku a hudbu dělat jako svoje hobby, takže pár koncertů za rok a když přijde čas, chuť a nápady, i album, proč ne,“ uvedl Vratko Rohoň, který se od ukončení aktivit v Iné kafé věnoval své nové profesi – stal se pilotem.

Někteří členové se během čtyřleté pauzy Iné kafé dál věnovali muzice ve skupině Plus Mínus.

Na svém speciálním koncertu uspořádaném 31. ledna 2009 v pražské Incheba Aréně kapela natočila záběry pro své DVD, jehož kmotry se stali dva fanoušci, jeden ze Slovenska a druhý z České republiky. Ti byli vybráni z řad návštěvníků koncertu, kteří se objevili v záznamu posledního vystoupení kapely 31. ledna v Praze. Celkem na toto vystoupení přišlo více než 5 000 fanoušků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Skupina Inekafe či Iné kafé hlásí comeback a nezávislost na zákonech showbusinessu