Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Skromná bohémka Anna Sui

Redakce

Redakce

27. 7. 2010

FOTO: Portrét návrhářky Anny SuiAčkoliv začala svoji kariéru poměrně pozdě, její vzestup byl rychlý a nyní je známější než mnozí její stejně staří kolegové, kteří začali dříve. Její návrhy jsou veselé a nenucené, stejně jako jejich autorka. Typickým znakem jejích obchodů jsou levandulové stěny a černý nábytek. Královna bohémského stylu, Anna Sui.

FOTO: Portrét návrhářky Anny Sui

Návrhářka Anna Sui, zdroj: life.com

Pomalá cesta vzhůru

Americká návrhářka asijského původu se narodila v srpnu roku 1964 v Michiganu. Již od mládí měla zálibu v módě a sbírala módní časopisy, ze kterých si vytrhávala a posléze zakládala (jak ji ona sama nazývá) složku géniů. Ta jí slouží jako inspirace při tvoření jejích veselých modelů dodnes. V New Yorku vystudovala Parsonovu novou školu designu a vzápětí byla zaměstnána u firmy se sportovním oblečením.

Brzy jí však přestala práce připadat inspirativní, a tak se vrhla na návrhářství na volné noze. Její návrhy byly odkoupeny důležitými obchody a její hvězda začala stoupat. Přesto první přehlídka značky Anna Sui proběhla až v roce 1991, když ji k tomuto odvážnému kroku přesvědčily její kamarádky, Linda Evangelista a Naomi Campbell.

FOTO: Modely značky Anna Sui

Modely značky Anna Sui, zdroj: style.com

Ikonický butik a hravý styl

První obchod otevřela v newyorské čtvrti Soho rok po úspěchu své první show. Obchod byl přesným odrazem specifického stylu své majitelky – levandulové stěny a červená podlaha byly doplněné černým nábytkem. Tento styl se stal ikonickým a každý butik Anny Sui je zařízen v podobném duchu.

Velmi záhy začala otevírat další obchody, ať už v Evropě, Americe či Asii, a získala si srdce většiny módního světa, jako návrhářka, která se nikdy nepodbízí.

Foto: Butik značky Anna Sui

Butik Anna Sui, zdroj: nymag.com

Místo mezi návrhářskými hvězdami

V roce 2009 Anna Sui definitivně potvrdila svoji pozici jedné z nejlepších návrhářek naší doby, když byla oceněna Národním koncilem módních návrhářů Ameriky cenou za celoživotní dílo. Přidala se tak do řady slavných návrhářských jmen, které byly oceněny před ní. Jako například Yves St Laurent, Ralph Lauren a Giorgio Armani.

Její značka je také velmi oblíbená mezi hollywoodskými hvězdami. Do jejích barevných modelů se často obléká například Blake Lively, Hillary Duff, Linsday Lohan a Paris Hilton.

FOTO: Herečka Blake Lively s návrhářkou Annou Sui

Herečka Blake Lively a návhářka Anna Sui, zdroj: style.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Skromná bohémka Anna Sui