Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Skrillex představil nové album. Opět dokázal, že je králem elektra

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

11. 3. 2014

Americký producent a DJ Skrillex dnes na internetu uveřejnil společně s daty turné The Mothership Tour také nové album s názvem Recess. Své příznivce opět utvrdil v tom, že na poli elektronické taneční hudby je králem.

Šestadvacetiletý producent úspěšných hitů Scary Monsters and Nice Sprites či Bangarang, oceněný několika cenami Grammy o sobě po roce nevýrazného působení opět dává vědět. Svou bohatou diskografií čítající na desítku EP, celou řadu soundtracků, stejně jako nespočet remixů a spoluprací, rozšířil o 11 skladeb z nového alba.

Pozorní fanoušci si jistě již dříve všimli záhadné mobilní aplikace s názvem Alien Ride, kterou je možné stáhnout prostřednictvím Skrillexova speciálního webu s názvem Alientalk. V této aplikaci běžel ještě nedávno tajuplný odpočet, kolem kterého se šířily nejrůznější spekulace.

Dnes se však čas naplnil a po dokončení odpočtu se dle předpokladů opravdu začaly uveřejňovat jednotlivé skladby nového, dlouho očekávaného alba společně s předobjednávkou na serveru iTunes. Hned první uveřejněná skladba s názvem All is Fair in Love and Brostep se nese v duchu předešlé Skrillexovy dubstepové tvorby a charakteristický zvuk je opět plný energie.

Co skladba, to originál

Již dříve se proslýchalo, že si Skrillex s vydáním nového alba dává na čas, jelikož jej nahrával po celém světě, a chtěl tak docílit žánrové rozmanitosti. Tento úmysl se dozajista podařil, a to i díky nespočtu producentských spoluprací. Hned první zmiňovaná skladba je kooperací se skupinou Ragga Twins, se kterou již dříve Skrillex spolupracoval.

Na zbylých skladbách alba se pak podíleli špičkoví interpreti jako Kill The Noise, Fatman Scoop, Alvin Risk, Diplo či Mishka. Díky tomu se kompilaci dostalo všech příchutí moderní elektronické hudby. Zatímco značná část se nese v klasickém duchu dubstepu, jiné skladby hraničí se styly jako trap, jungle či deep house.

Jak již bylo řečeno, album bude dostupné k zakoupení prostřednictvím služby iTunes, kde jsou už teď možné předobjednávky. Očekávaný datum vydání alba je stanoven na 18. března, tedy příští týden, a to jak jinak než pod záštitou Skrillexova vydavatelství OWSLA.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Skrillex představil nové album. Opět dokázal, že je králem elektra