Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hádanka od Lublau nelze nepobrukovat znovu a znovu

Redakce

Redakce

20. 5. 2009

Hádej, hádej hádači, jen jedinkrát postačí… Ano, správně, nové CD slovenské skupiny Lublau se jmenuje Hádanka.

Skupina Lublau vznikla v roce 2008 a původně byla v podstatě bez názvu. Nejdříve se jednalo  jen o zpěváka Millase Groovea a doprovázející kapelu. Až po vydání prvního společného CD  si kapela ve finální soustavě Millas Groove  (zpěv, baskytara), Igor „Fabo“ Fabian (vokály,  kytara), Robo „Bacil“ Barlik (kytara), Vlado Leško (bicí) přisvojila název Lublau.

Pro české posluchače se jedná o celkem neznámou kapelu, která pochází ze Staré Ľubovňe, kdysi Alte Lublau. Odtud je také odvozen název kapely. Ještě před společným CD Hádanka, zakládající člen Millas Groove vydal své sólo CD Dancing with the sun in my eyes. To bylo v roce 2005.

Na Hádance kapela skloubila dohromady melodický rock s lehkými prvky swingu. Při poslechu mě napadají slova jako relax, harmonie nebo rytmus.

Preferují výraznou kytaru, což je v dnešním „zelektrizovaném“ světě bohužel už výjimnou. Jednoduché, rytmické a lehce úsměvné texty příznivě doplňuje příjemný hlas zpěváka. Musím říct, že je to opravdu poslouchatelné a velmi zdařilé CD, které kapela patřičně pokřtila před více než dvěma měsíci, přesně 18. března.

Písničky jako Hádanka  nebo Hej! si téměř nelze nepobrukovat znovu a znovu. Je to muzika, která se vám vryje do paměti opartným, nevtíravým způsobem, takže se nemusíte bát, že byste jí měli za chvíli plné zuby.

Lublau – Hádanka
Vydáno: říjen 2008
Celkový čas: 47:58 min
Skladby: Nikto nikdy, Nelám si hlavu, Ruža, Len náhodou, Modlitba, Čierne kvietky, Hana, Biely pes, Zvon, Hej!, Hádanka, Apokalyptická, Vianočná, Vypnúť

Vydalo: Slnko records

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hádanka od Lublau nelze nepobrukovat znovu a znovu