×
TOPZINE.cz

Školním výletům na hrady a zámky odzvonilo. Nastupuje doba netradičních zážitků

Návštěva hradů a zámků bývala synonymem školních výletů. Paní Eva Fruhwirtová představuje nové trendy, jež vzbuzují zájem mladé generace.

FOTO: Moravská vinice
Studenti mají zájem o práci na vinicích, Foto: Martin Blaťák, Topzine.cz

Mnohakilometrové pochody přírodními reliéfy, návštěva historických klenotů české kultury, opékání špekáčků u táboráku. Odměna nebo trest? Dnešní teenageři projevují viditelný nezájem vůči tomuto typu zábavy. A co je láká nejvíce? Adrenalinové vyžití, netradiční zážitky. Něco, co by možná sami nikdy neprožili. Nabízejí se tak lanové dráhy, zábavní parky, návštěvy pivovarů nebo dokonce návštěvy celých vinařských oblastí.

Jižní Morava patří vedle Prahy a Karlovarského kraje mezi nejnavštěvovanější oblasti zahraničních turistů, když se však zeptáte českých teenagerů na tento vinařský ráj, většina se shodne na tom, že doposud neměli příležitost tyto skvosty navštívit.

FOTO: Láhve vína
Láhve vína, Zdroj: sxc.hu

Prohlídka vinic, práce na nich, proces výroby vína a krásy Velkých Pavlovic a okolí. I takovými položkami může zářit program jindy běžného školního výletu.

Je tedy zcela možné, že v budoucnu se již nebude vzpomínat na kouzlo chmelových brigád, ale na nezapomenutelné zážitky na vinicích. Atraktivitu těchto míst podporuje také rozvinutá síť cyklostezek, jež vedou krajinou, která i studentům z Čech není neznámá. Obvykle si ji totiž spojují s filmem Bobule a sami mají chuť prožít si takové malé moravské dobrodružství.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..