Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Školní turistika má v Čechách italskou příchuť

Zuzana Černá

Zuzana Černá

30. 8. 2010

StudentiVýlety jsou ve škole jedním z nejoblíbenějších částí roku. Dlouho dopředu třídy se svými učiteli vymýšlí, kam to bude letos. Ve většině případů se však omezují hranicemi české kotliny. Ostatní Evropané takoví troškaři nejsou. Hlavně mladí Němci, Řekové, Španělé a Britové si umí výlety náležitě užít. A ještě k tomu si oblíbili Českou republiku a Prahu.

studenti

Studenti si cestování obecně užívají, Zdroj: vaniercollege.qc.ca

Školní turistika je v Itálii fenomén. Ročně cestuje více než dva a půl milionu italských studentů, z toho jich jen 40 procent zůstává doma,většina míří za hranice. Jižani stále nejčastěji volí pro své cesty autobus (60 %), třetina z nich spoléhá na letadla. Průměrný Ital za svou cestu zaplatí 290 euro a vyspí se v hotelu.

Podle průzkumu agentury CzechTourism navštívilo od ledna do dubna Česko více než 70 tisíc italských studentů, což je o čtyři procenta více než loni. Českým hoteliérům, restauratérům a dopravcům dělají ale spíše vrásky na čele, než by je vítali s otevřenou náručí. Temperamentní Jižané jsou na ně až příliš horkokrevní a prý se chovají specificky. Přesto pomáhají zvýšit obsazenost hotelů i v době, kdy se na check-inech hlásí povětšinou jen kravaťáci. Ředitel italského zastoupení společnosti CzechTourism Luboš Rosenberg říká: „Vnímáme itlalské sudenty v Praze jako sázku na budoucnost. Pokud se jim destinace zalíbí, přicestují příště s přítelkyní či s přítelem, později s rodinou.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Školní turistika má v Čechách italskou příchuť