Menu
TOPZINE.cz
Studium

Školní rok nabírá na obrátkách, jak ho přežít?

Redakce

Redakce

28. 10. 2010

FOTO: RelaxaceJe teprve říjen a vy už jste na pokraji fyzických i psychických sil? Tak nezoufejte, seberte se, však ono to už nějak půjde. Nechte se ovlivnit pozitivním přístupem!

FOTO: Studenti

Ilustrační foto, Zdroj: english.heacademy.ac.uk

Příšerný rozvrh, tlaky ze všech stran, nic se nedá stihnout. Vytoužený víkend daleko, prázdniny ještě dál a před vámi plno učení a povinností. Jak z toho ven?

Chce to hlavně pozitivní přístup, s ním školní rok šlape rychleji. Každá příšerná hodina jednou skončí a prázdniny přijdou, i kdybyste nechtěli. Důležité je se stále na něco těšit, ať už je to poškolní cigárko, oblíbená kniha nebo propařený víkend. Bez osobní motivace to prostě nejde.

Jestliže nestíháte a zapomínáte, všechno si pište a plánujte, kdy to uděláte. Je dobré si psát i malé věci, které si díky jejich nenáročnosti odškrtnete velice brzy, a tím pádem se budete cítit lépe. Však on ten seznam úkolů snad taky bude jednou u konce. Nebo vše berte jako výzvu, se kterou se poperete a zvládnete ji. Časem si zvyknete na bojového ducha a nic vám už nebude stát v cestě. Jestliže žijete ve stresu, je něco špatně a možná byste měli přehodnotit svoje aktivity a priority. Možná je čas dát něčemu sbohem, nebo jen na nějaký čas ahoj.

Nezapomínejete, že školní léta jsou šťastné období

Důležité je mít nějaké odreagovaní. Když už váš mozek nestíhá, běžte se projít, poslechněte si hudbu, uvařte si dobré jídlo. Je důležité umět odpočívat. Takže se hlavně učte a taky se učte odpočívat. Nezbývá nic jiného, než zatnout pěsti a jít do toho tvrdě. Nejenom to přežít, ale také si to užít! Vždyť školní léta jsou to nejlepší, co může být!

A hlavně, vždy můžete vzít jed na to, že v tom nejste sami, a to přece potěší!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Školní rok nabírá na obrátkách, jak ho přežít?