Menu
TOPZINE.cz
Studium

Školní časopis roku 2011: Víme, kdo si odnesl nejvíc ocenění

Redakce

Redakce

5. 12. 2011

FOTO: Skolní časopis roku, předávání cenTitul Školní časopis roku si letos ve čtyřech různých kategoriích rozdělily časopisy Gymplos, GAG-BEN, Třesk a Babický školáček. Slavnostní předání proběhlo 1. a 2. prosince v Brně.

FOTO: Skolní časopis roku, předávání cen

Vyhlášení se zúčastnilo víc než 400 studentů, Zdroj: ASK ČR

První prosincové dny patřily vyhlášení vítězů cen Školní časopis roku 2011. Pátý ročník ceremoniálu byl rozdělen netradičně do dvou dnů. Ve čtvrtek 1. prosince si pro titul přišli zástupci redakcí ze základních škol a o den později zástupci ze středních škol.

Čtěte také: Vítězný školní web roku

„Ze setkání jsme si odvezli nejen mnoho námětů na zlepšení úrovně našeho časopisu, ale i značnou dávku nadšení do další práce,“ svěřila se Eva Fojtová, účastnice vyhlášení.

Soutěž organizuje Asociace středoškolských klubů ČR (ASK ČR) ve spolupráci s Národním informačním centrem pro mládež. Ocenění se předávala i v podkategoriích nejlepší titulní strana, grafika a obsah. Setkání se zúčastnilo víc než 400 mladých redaktorů a součástí vyhlašování byla i výstava finalistů.

FOTO: Školní časopis roku, Foto: Topzine.cz

Součástí vyhlášení byly i wokrshopy a výstava

„Mladí novináři přijíždějí na toto setkání s cílem načerpat co možná nejvíce nápadů pro další přípravu svých vlastních školních časopisů. Inspiraci hledají na workshopech, při diskuzích s profesionálními žurnalisty nebo na výstavě všech přihlášených časopisů, “ říká ředitel soutěže Petr Kantor z ASK ČR.

Již teď se můžete těšit na další ročník

Redaktoři ze základních a středních škol se již teď mohou připravovat na další, v pořadí šestý, ročník celostátní soutěže, který proběhne příští rok. Stejně jako letos se budou udělovatat ocení v několika kategoriích. Do celostátního finále postoupí uspěšné časopisy z krajských kol.

Celkové pořadí

I. stupeň
1. Babický školáček (Babice nad Svitavou)
2. Littera (Ostrava)
3. Lavička (Skřivany)

I + II. stupeň
1. Třesk (Morašice u Litomyšle)
2. Čtrnáctka (Plzeň)
3. Tyláček (Písek)

II. stupeň
1. Gag-Ben (Třebíč)
2. Great Paskovák (Ostrava)
3. Lavice (Skřivany)

Gymnázia a SŠ
1. Gymplos (Šlapanice)
2. Naše škola (Telč)
3. Gilotina (Brno)
3. Terminál (Praha)

Webový časopis
1. Punkl.cz (Hradec Králové)
2. Naše škola (Telč)
3. GYM (Třeboň)
3. Chrudimka.cz (Chrudim)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Školní časopis roku 2011: Víme, kdo si odnesl nejvíc ocenění