Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Školní časopis roku 2010 vyhlásí na konci listopadu v Brně

Zuzana Černá

Zuzana Černá

7. 9. 2010

KOLÁŽ: NovinyMladí novináři mají další příležitost porovnat úroveň svých periodik. Asociace středoškolských klubů České republiky vyhlásila čtvrtý ročník soutěže Školních časopisů a novin. Rozhodne se na konci listopadu. Topzine.cz je mediálním partnerem celého projektu.

KOLÁŽ: Noviny

Ilustrační foto, Zdroj: Marián Luha, Topzine.cz

Soutěž je určena žákům od I. stupně základních škol až po žáky středních škol. Soutěž je přístupná i redakcím, které nepůsobí přímo na škole, ale fungují například u domů dětí a mládeže. Hodnotí se celková úroveň časopisu, originalita obsahu, tematická pestrost, aktuálnost ve vztahu k místu, kde časopis vychází, prostor pro názory žáků, studentů a pedagogů, originalita grafického zpracování, původní fotografie nebo kresby. V každé kategorii bude vyhlášeno pořadí.

Finalisté soutěže se v pátek 26. listopadu setkají v Brně, aby se společně s ostatními účastnili novinářských workshopů nebo diskutovali nad svými časopisy. Zároveň proběhne v prostorách Administrativního a školicího centra Jihomoravského kraje výstava přihlášených časopisů.

Kdy a jak se přihlásit

Vyplněnou přihlášku společně s časopisy je potřeba zaslat ve fyzické podobě do 31. října 2010 na adresu: ASK ČR, Česká 11, 602 00 Brno a přihlášku pak také na e-mail: casopis@askcr.cz. K přihlášce musí být přiloženy alespoň dva časopisy z období let 2009 – 2010. V případě, že časopis vychází pouze elektronicky, je potřeba zaslat přímý odkaz na web. Přihlášku najdete zde.

Vloni se do soutěže registrovalo 116 časopisů z celé republiky. Titul časopis roku obhajují Pavouk ze Štoků (ZŠ I. stupeň), Puzzle z Třešti (ZŠ II. stupeň) a Exit z Bílovce (střední školy).

Soutěž o nejlepší školní časopis letos získala podporu Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR, Národního institutu dětí a mládeže MŠMT ČR a Jihomoravského kraje. Partnery soutěže jsou Centrum Vysočina o.p.s., DDM Český Těšín, p. o., Petrklíč help, o. s. Vše za mediální podpory Denik.cz, REMIX a Topzine.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Školní časopis roku 2010 vyhlásí na konci listopadu v Brně