Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Skladba Pikola od WWW z filmu Pouta je volně ke stažení

Martin Peška

Martin Peška

29. 1. 2010

Skupina WWW v čele s Ondřejem Anděrou alias Sifonem nabídla na internetu volně ke stažení svou píseň Pikola, která se stala titulkovou skladbou nového českého filmu Pouta.

Zdroj: archív

Zdroj: archív

Skladbu si můžete na Topzine.cz poslechnout, nebo ji stáhnout na stránkách pouta-film.cz a ukazobcankusracko.cz.

Tvůrci filmu Pouta, mezi něž patří režisér Radim Špaček a scénárista Ondřej Štindl, si od osobitého textu v hip-hopovém rytmu slibují podtržení strhujícího thrilleru s temným příběhem, který bude uveden do kin ve čtvrtek 4. února.

WWW má za sebou vydání dvou alb: Neurobeat (2006) a Tanec sekyr (2009), na kterém se kromě Ondřeje Anděry a DJe podílela svým hlasem i Anděrova manželka, zpěvačka Milesa. Textařem skupiny je Lubomír Typlt.

Mezi příznivci WWW jsou oblíbené písně Míč, Těsto z ocele, Kůň či Anatomie, z novější desky jsou to především Karamel a Tramvaje. Píseň Pikola byla nahrána speciálně pro film Pouta.

„Pikola je první invazní člun nového materiálu WWW, hudba i části textu Pikoly existovaly ve skicách a útržcích už před natočením filmu Pouta. Po výzvě filmařů vytvořit titulkovku, která by souvisela s obsahem filmu, Pikola vyskočila z regálu a byla dokončena asociativní formou,“ uvedl Ondřej Anděra z WWW.

Recenzi na film Pouta si budete moci přečíst už 4. února v rubrice Film a TV.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Skladba Pikola od WWW z filmu Pouta je volně ke stažení