Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Škaredá středa aneb Teta z Halifaxu: Hrají Dejdar, Lábus a Navrátil

Anna Kottová

Anna Kottová

18. 4. 2013

Zběsilou komedii Škaredá středa aneb Teta z Halifaxu připravuje Studio Ypsilon. Ředitel a umělecký šéf Jan Schmid si k ruce vzal výraznou komediální čtveřici, a to Jiřího Lábuse, Martina Dejdara, Oldřicha Navrátila a Lilianu Malkinu.

Zdroj: Studio Ypsilon

Na pátek 26. dubna naplánovala Ypsilonka premiéru inscenace Škaredá středa aneb Teta z Halifaxu. Jejím autorem i režisérem zároveň je Jan Schmid, ředitel Ypsilonky.

S komickými až hořkými životními situacemi se musí vypořádat dvě rodiny, které doba shodou okolností postavila prosti sobě. Téma emigrace a problematiku následného návratu do vlasti pojme Ypsilonka v komickém duchu.

Rodina se vrací z emigrace do vlasti, u nich doma ale čeká nemilé překvapení. Bydlí zde už někdo jiný. Manželský pár Zázvorových vytvoří Jiří Lábus a Jana Synková, dvojici Kocourkových pak Oldřich Navrátil a Jiřina Vacková. Objeví se i Martin Dejdar nebo jako host Lilian Malkina.

„Přestože nelze popřít všestranně dobře míněné úmysly zúčastněných, výsledkem je někdy až tupohlavost, nonsens, náhle fraška, takže ze shod může rychle dojít k neshodám,“ poznamenal režisér a autor v jedné osobě Jan Schmid.

Schmid je například autorem dramat Třináct vůní nebo Večírek. Škaredou středu, která se dotýká problému emigrace a proměny mentality z toho plynoucí, dokončil Schmid v 90. letech v Kanadě.

Někam ale založil druhé dějství a loni se rozhodl hru opět dopsat. „Tak spatřila tato hra v definitivní podobě světlo světa. A protože ji považujeme za hru velmi aktuální, rozhodli jsme se ji v této sezoně uvést,“ vysvětlil dramaturg Jaroslav Etlík.

Škaredá středa aneb Teta z Halifaxu, Studio Ypsilon, autor a režie: Jan Schmid, hrají: Oldřich Navrátil, Jiří Lábus, Martin Dejdar, Jana Synková, Liliana Malkina, Jiřina Vacková a další

Premiéra: 26. dubna

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Škaredá středa aneb Teta z Halifaxu: Hrají Dejdar, Lábus a Navrátil