Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Skandál? Láska mezi muži už není hodna trestu!

Redakce

Redakce

18. 4. 2011

mužský aktJe to rozporuplné téma. Někdo se na něj dívá pozitivně, někomu je to jedno a jinému je to zase naprosto odporné. Někdy je to jen úlet, malá pusa z hecu, dál by už nezašli. Často v tom hraje roli alkohol.

mužský akt

Každého vzrušuje něco jiného a je to naprosto normální, Zdroj: sxc.hu

Spousta lidí se na to dívá tak, že když se políbí holka s holkou, je to normální věc, ale když kluk s klukem, tak to jsou homosexuálové a považuje se to za cosi nechutného. Jsou to předsudky a společností daná pravidla. Ačkoli jsme převážně ateisté, zůstala v nás určitá křesťanská konvence, co je a co není správné. Ovšem přírodě nelze vzdorovat, a jestliže se někdo narodí s odlišnou sexuální orientací, nelze proti tomu nic dělat.

Ve starém Řecku byla homosexualita považována za něco téměř žádoucího. Označovala se jako platonická láska, což v dnešní době vnímáme v jiném smyslu. Označovala přátelství až lásku mezi dvěma muži a byla společensky velmi vysoce hodnocena, patřila k nejvyššímu způsobu přátelství.

V historii ale byla také přísně trestána. U nás byla posuzována jako trestný čin až do roku 1990. Nyní je u nás povoleno registrované manželství, což je za dvacetvelký pokrok. Přesto si na to lidé nemohou zvyknout, nepanuje tady taková svoboda jako v jiných zemích.

Proč to muži zkouší?

Mladí kluci si často jen chtějí vyzkoušet, jaké to je, líbat někoho jiného než holku. Hraje v tom svou roli alkohol, parta přátel, které kluky vyhecují. Políbí se a s pocitem, že mají odzkoušeno a jdou od toho, často se pak stydí a neradi na to vzpomínají. Jiní se tím ale na druhou stranu také chlubí.

Jiná situace může nastat například při sexu ve třech nebo při skupinovém sexu. Kluci a muži do toho jdou vědomě, vede je touha zkusit si něco jiného, neobvyklého, nového. Něco, co ještě nezkusili. A nikdo z nich nemusí být nutně homosexuál či bisexuál. Je to jen zvědavost a chtíč po novém.

Ať už je to jen experiment či opravdová láska, neměli bychom to odsuzovat a dívat se na ně skrz prsty. Přeci jen všichni jsme pouze lidé hnaní svým libidem, svou přirozeností, svými pudy, a na tom není vůbec nic špatného a ani s tím nic neuděláme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Skandál? Láska mezi muži už není hodna trestu!