Menu
TOPZINE.cz
Sport

Skákání na trampolíně: Zábava pro děti i dospělé

Redakce

Redakce

13. 10. 2010

FOTO: SkokKdyž se řekne trampolína, vybavím si tělocvik na základní škole a skákání na bednu právě přes trampolínu. Někomu však na mysl připadne dětský sen v podobě velké trampolíny na vlastní zahradě. Tento sen se může konečně stát skutečností. Skákání na trampolíně je dnes velmi oblíbený sport.

Skoky na trampolíně

Skoky na trampolíně Zdroj: vacationhomerentals.com

Samotným skákáním na trampolíně nahoru a dolů prokrvujete celé tělo. Lymfatická tekutina tak lépe cirkuluje a vy tím posilujete svůj imunitní systém. Střídáním stavu beztíže a normální gravitace posilujete i své kosti. Díky měkkému dopadu je skákání šetrné na klouby i páteř.

Pokud k obyčejnému skákání přidáte i složitější polohy a cviky ve vzduchu, velmi tím posílíte i své svaly a celkově si zlepšíte fyzičku.

Druhy a ceny

Trampolín máme i více druhů. Hlavně se dělí na bungee trampolíny a klasické. Na bungee jste připevnění na dvou pružných lanech a skáčete do výšky až 6 metrů. Ve vzduchu si můžete troufnout i na nějaké to salto. V nejhorším spadnete do měkkého. Klasické trampolíny se liší pouze velikostí. Průměry plachet naleznete od 96 cm do 425 cm. Na trhu jsou k dispozici i obdélníkové.

FOTO: Bungee trampolína

Bungee trampolína Zdroj: www.1st-dream.de

Existuje již několik společností, které vám trampolínu prodají a dodají až domů. Je to ale poněkud dražší záležitost. Nová trampolína stojí podle velikosti od 800,- až do 18 000,- Kč. Pokud vám malá nestačí a na velkou nemáte dostatek peněz, můžete zajít do nějakého sportovního či adrenalinového centra.

Dejte si POZOR!

Skákání na trampolíně je zdravé a tělu prospěšné jenom tehdy, když nejste nějak nemocní. Trpíte-li onemocněním srdce, kloubů, kostí, žil nebo jinými chronickými chorobami, skákání se nedoporučuje. Může to být nebezpečné. Dále dbejte na bezpečnost u skákání, ať nedopadnete jako v seriálu Simpsonovi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Skákání na trampolíně: Zábava pro děti i dospělé