Menu
TOPZINE.cz
Hudba

SKA-P zakoncertují v Praze. Přivezou s sebou na 99% čerstvé songy

Španělská formace SKA-P vydá 11.března nové album. Bude se jmenovat netradičně, 99%. V dubnu přijedou oblíbení ska-punkeři novinku propagovat také do Prahy.

FOTO: SKA-P

SKA-P Zdroj: Supraphon

Za dvě desetiletí existence si kapela získala obstojnou fanouškovskou základnu napříč Evropou. Jejich hudba je velice řízná – jak by také ne, když se v ní prolínají hned dva kromobyčejně energické žánry.

Songy SKA-P však mají i politický náboj, v textech totiž kapela kritizuje všemožné společenské nešvary a prezentuje své levicové názory. A nezůstávají jen u písniček, aktivně se zasazují za dodržování lidských práv.

V Praze už podruhé

Nové album 99% je sedmou studiovkou madridské kapely. Zatím ho reprezentují dva singly nazvané Se acabó a Canto a la rebellion.

Poslední deska SKA-P vyšla před pěti lety, jmenovala se Lagrimas Y Gozos (Slzy a radost) a songy z ní mohlo pražské publikum také slyšet na vlastní uši. Čeští příznivci ska jsou se španělskou partou poměrně dobře obeznámeni. Po pražské show následovala dvě vystoupení na festivalech Rock for People a Mighty Sounds.

Nyní si Praha koncertní zážitek zopakuje, SKA-P zde zahrají 20. dubna v Tipsport Aréně. Vstupenky jsou již k dostání v v síti Ticketpro.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

SKA-P zakoncertují v Praze. Přivezou s sebou na 99% čerstvé songy