Menu
TOPZINE.cz
Hudba

SKA-P po pěti letech pohromadě opět v Česku

Martin Peška

Martin Peška

31. 1. 2009

Španělská ska-punková kapela SKA-P vystoupí s definitivní platností 10. února od 19:00 na pražském Výstavišti. Koncert byl už pro velký zájem fanoušků přesunut z Folimanky do Malé sportovní haly. Nakonec se pořadatelé rozhodli pro Tesla Arénu.

FOTO: SKA-P

SKA-P Zdroj: Supraphon

„Madridští „radikálové“, kteří se dali po třech letech opět dohromady a zároveň vydali novou desku „La Grimas Y Gozos“, vyprodávají na svém evropském turné jednu halu za druhou, uvedl pro Topzine.cz František Švadlena z HPK-Productions.

SKA-P, jejichž název se vyslovuje es’ka-peh, foneticky připomíná escape neboli únik. Skupina bývá pozitivně hodnocena za své kombinovaní upřímných textů s rychlostí punkového stylu a melodií ska.

V České republice zahraje téměř po pěti letech, kdy zahráli na Rock for People začátkem letních prázdnin 2004. Ve své kariéře, které se píše už od roku 1994 kapela oznámila i přestávku. Ta trvala okolo dvou let, kdy z původního projektu vznikly kapely The Locos a No Relax. V loni na jaře se SKA-P dali opět dohromady. Na podzim vydali nové album Lagrimas Y Gozos, neboli Slzy a radost, které obsahuje třináct skladeb.

„Jako předkapely se po boku španělské úderky objeví matadoři české ska scény Prague Ska Conspiracy a Fast Food orchestra,“ dodal za pořadatele k únorovému koncertu Švadlena.

Vstupenky na koncert stojí 680 Kč a jsou k dostání v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal. Další informaci o této akci je uvedeno na stránkách ska-punkového festivalu Mighty Sounds na www.mightysounds.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

SKA-P po pěti letech pohromadě opět v Česku