×
TOPZINE.cz

Sir Elton John byl ještě lepší než před lety

Třiašedesát let může být pro někoho věk, kdy složí ruce do klína, ne však pro jednu z největších hvězd světového popu. Do Prahy se podle vlastních slov těšil a soudě dle jeho vystoupení si ji opravdu užil. Tentokrát i s kapelou, která jej skvěle doplnila.

Elton John, Zdroj: O2 arena

Smetánka na nebeském privátu

Koncert začal již několik minut po osmé hodině, a to i navzdory tomu, že se před O2 Arénou ještě tísnily stovky návštěvníků. Pro ty méně šťastné tedy ne úplně ideální začátek, pro ostatní však příjemná změna v době, kdy většina velkých koncertů startuje minimálně s půlhodinovým zpožděním. Tato výjimka měla pravděpodobně jednoduchý důvod. Někde v soukromých Skyboxech pod stropem arény se totiž kochala také první dáma Livia Klausová a premiér Václav Fischer s manželkou Danou. Obsluhováni těmi nejlepšími kuchaři, hlavní částí jídelníčku bylo tradiční japonské sushi a plněné telecí hrudi s gratinovanými bramborami.

Návrat ke kořenům

Spokojeny však neodcházely jen celebrity, ale většina diváků. Není divu, nechyběl snad žádný z největších hitů. Candle in the wind, Sorry seems to be the hardest word, Sacrifice a mnoho dalších si spolu s Eltonem Johnem notovala i velká část z patnácti tisíc diváků ve vyprodané hale. Se skvělou doprovodnou kapelou si střihnul také téměř desetiminutovou verzi epického Rocket Mana, zkušení hudebníci si mohli dovolit odvážnou improvizaci. Největší potlesk sklidil sympatický blonďatý bubeník Nigel Olsson, jen o dva roky mladší spoluzakladatel kapely Elton John Band. Ovace ve stoje pak doprovázely i poslední přídavek, již neuvěřitelných čtyřicet let starý Your Song.

Bohatá kariéra rytíře

Na poli populární hudby se John pohybuje přes čtyřicet let. Za svoji bohatou kariéru vydal kolem čtyřiceti řadových alb a soundtracků k filmům, včetně kresleného Lvího krále. Kromě bezpočtu ocenění se může pochlubit i šlechtickým titulem královny Alžběty II., podobně jako Paul McCartney či Bono. Narodil se jako Reginald Kenneth Dwight, v pětadvaceti se nechal úředně přejmenovat na Elton Hercules John, prostřední jméno však používá jen velmi zřídka.

Superstar se srdcem na pravém místě

Jeho život netvoří jen hudba, veřejně vystupuje na podporu boje proti AIDS a prosazuje registrované partnerství. Snaží se nepodléhat mediálnímu tlaku, což dokazuje také plánovaným koncertem v Izraeli, který je momentálně kritizován za zacházení s Palestinci.

Pražská hala se již přestavuje na vystoupení Boba Dylana, který svoji show zahájí hned další den. Eltona Johna můžete naživo spatřit ještě do konce června na některé ze štací evropského turné, poté se na nějakou dobu vrací do rodného zámoří.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..