Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Sin Nombre na DVD: Strastiplná pouť za lepšími zítřky

Jiří Hannich

Jiří Hannich

20. 3. 2010

Sin-NombreUtíkají před chudobou, touží po lepším životě. Jenomže ilegální přechod přes mexicko-americkou hranici v sobě skýtá mnohá nebezpečí. Celovečerní debut talentovaného režiséra Caryho Fukunagy Sin Nombre vtahuje diváka do nelítostného prostředí gangů obchodujících s lidmi, kde lidská důstojnost neznamená vůbec nic.

Zdroj: distributor filmu

Sin Nombre Zdroj: distributor filmu

Film

Jsou to ale paradoxy. Fakt, že Sin Nombre je mexický snímek režírovaný Američanem s japonskými kořeny, svědčí o globalizovaném propojování kultur, spojení zdánlivě nespojitelného. Lidstvo se však stále dělí na chudé a bohaté. Chudoba a nuzné životní podmínky často vedou člověka k zoufalým rozhodnutím. A z toho těží kriminální gangy, do jejichž spárů vede snadná cesta, ale návrat není možný.

Casper by však rád zanechal drsný svět všudypřítomné kriminality, amorálnosti a násilí za sebou. Dříve patřil k jedné z vyděračských skupin. Jenomže porušil pravidla a proto musí zmizet. Na střeše nákladního vlaku, kam Casper přišel krást, potká mladou dívku Sayru. Ta pochází z Hondurasu, kde až dosud vedla život bez jasné perspektivy na lepší budoucnost. Společně se svým otcem a strýcem chce přejet přes Mexiko do vysněných Spojených států. Autentickému zpracování této bezesporu silné filmové látky napomáhají velice civilní herecké výkony Edgara Florese v roli Caspera a Pauliny Gaitan jako Sayry.

Zdroj: distributor filmu

Sin Nombre Zdroj: distributor filmu

DVD

Bohužel budete muset překousnout absenci prostorového zvuku, DVD nabízí pouze Dolby Digital ve formátu 2.0. Film je v angličtině nebo češtině, můžete také zvolit české titulky. Obraz v digitální kvalitě určitě napomůže tomu, abyste si vychutnali několik zajímavých záběrů na exotickou krajinu Střední Ameriky.

Žánr: Krimi/Drama/Thriller

Stopáž: 96 minut

Režie: Cary Fukunaga

Hrají: Paulina Gaitan, Edgar Flores

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 2.0)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sin Nombre na DVD: Strastiplná pouť za lepšími zítřky