Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Simpsonovi by podpořili South Park, kdyby se nebáli

Redakce

Redakce

3. 5. 2010

V úvodní znělce posledního dílu seriálu Simpsonovi, v níž se autoři prostřednictvím Barta, který opisuje text na tabuli, vyjadřují k aktuálnímu dění, se objevila věta, která v překladu znamená: „South Parku, postavili bychom se za tebe, kdybychom se tak nebáli.“

Simpsonovi

Jednalo se o reakci na cenzuru 201. dílu známého kresleného seriálu. Její příčinou bylo zřejmě předchozí vyjádření jednoho z islamistů, který tak reagoval na předešlý odvysílaný díl, v němž vystupoval Mohamed v kostýmu medvěda.

Osud Thea van Gogha

Zmíněný islamista autorům vzkázal, že za tento počin pravděpodobně skončí jako Van Gogh. Tento nizozemský režisér byl zavražděn islamistickým fanatikem za to, že natočil dokument, který se kriticky díval na život muslimských žen.

South Park

Pasáž následujícího 201. dílu South Parku, v níž se Mohamed rovněž objevoval, byla po této výhrůžce zakryta nápisem cenzura a zvuk byl vypípán.

Dlužno dodat, že autoři dle vlastního vyjádření nemají s cenzurou nic společného a ta tak padá na vrub televizního programu Comedy Central. I přesto mnozí diváci spekulovali, zda se nejedná ze strany autorů o další recesi, mířenou proti zmíněnému nátlaku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Simpsonovi by podpořili South Park, kdyby se nebáli