Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Simple Plan a jejich (ne)jednoduchost. Perfect!

Klára Manfrinová

Klára Manfrinová

23. 6. 2010

Francouzsko-kanadská pop-punková kapela s písněmi, jež mají smutné a ponuré texty, zároveň ale veselé melodie. Možná proto mají Simple Plan fanoušky po celém světě. Na začátku ale takové úspěchy neměli…

Simple Plan, Zdroj: simpleplan.com

Počátky kapely Simple Plan by se daly datovat do roku 1995, kdy působili jako skupina Reset. Ovšem ani po dvou vydaných albech a několika koncertech se nedostavil velký úspěch, a tak kluci nakonec založili novou skupinu s názvem Simple Plan, kde se postupně sešlo všech pět nynějších členů. Samotný název Simple Plan (jednoduchý plán) měl být pouze dočasným, nakonec se ale kluci shodli, že si ho nechají.

První album kapely Simple Plan s názvem No Pads, No Helmets…Just Balls, které vyšlo v roce 2002, přineslo klukům slávu. Hity I’m Just a Kid, I’d Do Anything nebo Perfect dostávaly fanoušky po celém světě a kapela stihla po jeho vydání odehrát přes 300 koncertů.

Still Not Getting Any, další deska této chlapecké party, obsahovala rovněž dávku songů, které zvedaly ze židle a fanoušky i nové příznivce rozhodně potěšily. Písně Shut Up, Welcome to my life nebo Untitled prorazily i do českých hitparád. Kombinací těchto dvou zmíněných desek je live album MTV Hard Rock Live, které obsahovalo také řadu bonusů.

Zatím posledním albem této partičky je album s jednoduchým názvem Simple Plan, vydané v roce 2008, kde sice mohou posluchači najít píseň Time to Say Good Bye, ale tohle není o konci kapely. Ta naopak chystá již pilně novou desku. Takže fanoušci se už nyní mohou těšit, co všechno si pro ně kapela připraví.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Simple Plan a jejich (ne)jednoduchost. Perfect!