Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Simonův kocour – internetový kult konečně na stránkách komiksu

Redakce

Redakce

30. 6. 2010

Jako blesk z čistého nebe působí zářná kariéra komiksu Simon´s cat, který věrně zobrazuje krutý život chovatelů koček. Kouzlo zákeřného, ale také až bolestně nevinného stvoření ale ocení jistě i alergici.

Simonův kocour zažil raketový start téměř na celém světě. Na serveru youtube.com si během několika dnů získal stovky fanoušků a díky tomu se dnes můžeme těšit ze zbrusu nového komiksu plného chovatelského utrpení, kterému se však nemůžeme nesmát. Na první pohled snad každého trkne podobnost s mnohem slavnějším kolegou, Garfieldem. Nechme se tedy překvapit, čím nás komiksový nováček ohromí.

Autorem komiksu je Simon Tofield, anglický animátor a samozřejmě velký milovník koček. Jeho heslem je, že všechny příběhy se alespoň částečně musí zakládat na realitě, čemuž nezkušený kočkomil někdy ani nemůže uvěřit. Simon Tofield už před vydáním knihy  Simon´s cat vytvořil a uveřejnil několik krátkých filmů s tímto neodolatelným kočičím hrdinou, čímž si zajistil až neuvěřitelnou popularitu. Perličkou ze zákulisí je, že všechny zvuky včetně mňoukání a vrnění vydává autor sám.

Komiks Simonův kocour vyšel v polovině května v nakladatelství Paseka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Simonův kocour – internetový kult konečně na stránkách komiksu