Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Silverstein a jejich předkapely v Rock Café nezklamali

Radek Kolínský

Radek Kolínský

28. 3. 2011

Ve znovuotevřeném pražském klubu Rock Café byl uspořádán svátek pro milovníky tvrdé hudby. Show otevírali britští metalcoroví While She Sleeps, na které navázali rockeři z Floridy There For Tomorrow. Celý večer uzavírala kanadská post-hardcorová formace Silverstein.

foto Silverstein

Silverstein, Zdroj: oficiální stránky kapely

Že se bude jednat o velmi zajímavou sobotu s datem 26. března nám bylo jasné, jakmile jsme vstoupili do prostor klubu. Už půl hodiny před začátkem koncertu byl sál naplněn fanoušky, z nichž převážná většina měla na tričkách motivy účinkujících kapel. Opravdový kotel se ovšem vytvořil až ve chvíli, kdy na pódium vystoupila první kapela.

Došlo i na wall of death

Málokdy je k vidění, že by se dav rozvášnil již při předkapele, ovšem v případě While She Sleeps tomu tak opravdu bylo. Fanoušci i kapela jeli od začátku na sto procent. V nelidském dunění kytar se v poslední třetině koncertu vytvořila wall of death, což je oblíbené řádění, kdy se dav rozestoupí, aby se vzápětí mohlo veškeré řvoucí osazenstvo nahrnout do tohoto nově vzniklého prostoru. Velmi adrenalinová záležitost.

Tak trochu jsem čekal, že po tomto běsnění se dav uklidní, protože další kapela, There For Tomorrow, měla být ze sféry alternativního rocku. Pod tímto názvem se dá ovšem skrýt ledacos a rozhodně se v tomto případě nejednalo o nic jemnějšího než v případě první kapely. Formace ve stylu Blink-182, v čele se zpívajícím kytaristou Maika Maile, neubrala na tvrdosti ani trochu, pouze přidala na melodičnosti. Bylo otázkou, jestli po tom, co již dvě kapely donutily svými výkony fanoušky skákat, tleskat a hystericky ječet, zbyla davu ještě nějaká energie na headlinery večera.

Asi po dvaceti minutách, kdy se připravovala aparatura a fanoušci již netrpělivě přešlapovali, nastoupila hlavní star večera – Silverstein. Při jejich příchodu na pódium prostor klubu zahalila tma. Ta však během pár okamžiků zmizela, reflektory osvítily kapelu a show mohla začít. Již na začátku vystoupení dali diváci najevo, že tvorbu kanadské formace velmi dobře znají.

Dvě akustické skladby byly příjemným zpestřením

Shane Told po dvou skladbách zahodil svou koženou bundu, ovšem stále krásný zpěv a velmi dobře znějící scream měl po celou dobu koncertu. Většinu vystoupení se pohyboval ve velmi těsné blízkosti  publika, což dělalo dobře zejména ženskému osazenstvu. Vždy poděkoval fanouškům, ale také adresoval velké díky oběma předkapelám.

Příjemným zpestřením byly akustické verze dvou písní, přičemž My Heroine plnila tuto roli jen z půlky. Její druhou polovinu totiž frontman dohrál se zbytkem kapely. Po zahrání ještě několika skladeb rozhodil bubeník své paličky a kytarista papír se setlistem pro tento večer. Silverstein zahráli nejen proslulé vypalovačky, ale i ty méně známé počiny. Moc dobře věděli, jak dostat své fans do varu.

Po celý večer panovala příjemná atmosféra a radost ze všech vystupujících. Ti ze sebe dostali maximum, což bylo znát hlavně díky propoceným tričkům. I většina fanoušků nezahálela a vytrvale dováděla, tancovala, vrážela do sebe a podobně. Snad každý, kdo tuto akci navštívil, odcházel s dobrým pocitem. Mohli jsme spatřit skupiny, které naši republiku navštívily premiérově jako While She Sleeps a There For Tomorrow, ale také Silverstein, kteří zazářili již potřetí. Večer to byl opravdu nadmíru vydařený.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Silverstein a jejich předkapely v Rock Café nezklamali