×
TOPZINE.cz

Šílený kloboučník Chapelier Fou míří do Prahy

FOTO: Chapelier FouLouis Warynski neboli Chapelier Fou, elektronický alchymista s klasickým vzděláním a jeden z největších objevů francouzské elektronické hudby se 26. ledna v Paláci Akropolis představí pražskému publiku.

FOTO: Chapelier Fou
Chapelier Fou se svým kloboukem, Zdroj: youtube.com

Projekt EuroConnections se nám snaží dokázat, že zajímavá hudba se line i z jiných míst než jen z Anglie a USA. Na důkaz toho přiváží do Prahy francouzského hudebníka, který si říká Chapelier Fou. Tento šestadvacetiletý houslový virtuóz netradičně spojuje housle a elektronické beaty v sofistikovanou klubovou hudbu.

Svými debutovými singly Darling, Darling, Darling… a Scandale! bodoval v roce 2009 ve francouzské hitparádě. Chapelier Fou vystupuje naživo sám a jeho koncerty bývají díky citlivému propojení hry na klasický nástroj s elektronickou hudbou velkým zážitkem. Na pódiu divoce skáče mezi počítačem, klávesami a houslemi. Připomíná tak šíleného vědce, který se snaží stvořit dokonalou hudbu.

Společnost mu bude 26. ledna dělat Mythematica, Andělem okřídlený  projekt producent Daniela Špačka. V Akropoli jej doprovodí zpěvák Zdeněk Bína (ex -123 min) a bratr Ondřej Špaček na klávesy, vše za podpory videoprojekcí a oživlých obrazů od iluminátora Milana Malíka (Mimo-TV).

Vstupenky za 295 korun koupíte on-line zde

Na koncertě Chapelier Fou a Mythematica v rámci série EuroConnections, který proběhne ve středu 26. ledna od 19 hodin 30 minut v pražském Paláci Akropolis, budou mít fanoušci jedinečnou šanci poslechnout si prvotřídní evropskou elektroniku.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..