Sigur Rós stihnou nové album ještě letos. Podívejte se na nový teaser

Při nedávném chatu s fanoušky na sociální síti Reddit islandská rocková kapela Sigur Rós prozradila, že letos plánuje vydat nové, v pořadí sedmé, studiové album.

FOTO: Sigur Rós
Islandští Sigur Rós letos zahrají na festivalu Colours of Ostrava, Zdroj: last.fm

Online chaty s fanoušky dnes už pořádá málokterá kapela nebo interpret, Sigur Rós jsou však v tomto ohledu výjimkou. Minulý čtvrtek uskutečnili debatu s fanoušky prostřednictvím Redditu a když došlo na dotaz, zda skupina v nejbližší době plánuje nové CD, odpověď možná leckomu vyrazila dech:

„Ano, album by mělo vyjít ještě letos,“ potvrdili členové kapely. „Zrovna s vámi ostatně chatujeme přímo z losangeleského studia.“

Oznámení spustilo ze strany fanoušků vodopád otázek a dohadů. Na veřejnost totiž nedávno pronikl název #SR7, což podle některých spekulantů může mít s plánovaným albem určitou souvislost: může jít například o pracovní, ale i oficiální název celé nahrávky. Tuto informaci ale kapela nijak nekomentovala a prozatím tak tedy zůstává nepotvrzena.

Kromě prohlášení o nové desce vydala kapela vzápětí i teaser, pravděpodobně ke skladbě Brennisteinn, která na koncertech Sigúr Ros už několikrát zazněla. Bude snad právě ona prvním oficiálním singlem?

Skupina Sigur Rós, která existuje od roku 1994, proslula zejména svým éterickým zvukem, falsem zpěváka Jónsi Birgissona a zřídka užívanou metodikou hry na kytaru, kdy se struny rozechvívají pomocí smyčce (tzv. „bowed guitar“ – pozn. red.)

Mezi její nejvýznamnější nahrávky patří debutové album Von, deska Takk z roku 2005 a aktuální Valtari. Na svém kontě má již šest studiovek a kromě nově plánovaného alba má frontman Birgisson v plánu diskografii rozšířit o svou sólovou tvorbu. Učinil tak ostatně už svým debutem Go z roku 2010, který hudební kritika přijala příznivě.

Jasno ohledně plánů kapely bude pravděpodobně až v následujících dnech. Jak vše nakonec bude, by se česká veřejnost mohla dozvědět na festivalu Colours of Ostrava, kde jsou Sigúr Rós již dlouhou dobu potvrzeni coby hlavní headlineři.

Festival proběhne od 18. do 21. července v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě.

Sigur Rós stihnou nové album ještě letos. Podívejte se na nový teaser
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*