Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Shoda v názvu songu Blurred Lines přinesla staříkovi slávu Robina Thickea

Adam Vrána

Adam Vrána

27. 8. 2013

Globální šílenství kolem R&B hitu letošního léta Blurred Lines od Robina Thickea se částečně dotklo i kanadského skladatele Johna Beckwitha. Ten pro svůj smyčcový duet z roku 1997 použil naprosto identický název, díky čemuž se na čas stal internetovou virální senzací.

FOTO: Robin Thicke

Robin Thicke (vlevo). Zdroj: Reprofoto youtube.com

Na pozoruhodnou shodu okolností poukázal nezávislý label Canadian Music Centre, jenž si klade za cíl prosazovat na hudebním trhu muzikanty malého a středního formátu. „Když jsem začátkem léta dělala statistiky sledovanosti, Beckwithova Blurred Lines měla za necelý měsíc přes 4000 poslechů,“ říká jedna z předních manažerek společnosti Allegra Youngová.

„Vůbec jsme si neuměli vysvětlit, z čeho nenadálý nárůst zájmu o jeho píseň pramení. Na taková čísla u nás totiž nejsme příliš zvyklí. Vzápětí jsme se ale doslechli o boomu kolem Robina Thickea a jakmile jsme zjistili, že název jeho singlu je shodný s tím Beckwithovým, bylo ve všem jasno.“

Tisíce fanoušků, kteří na internetu hledali Thikceův hit, často naráželi právě na skladatelovu skladbu, kterou stahovali a sdíleli v domnění, že jde o track, jejž tak důvěrně znají z rádií. Přestože po prvních vteřinách poslechu muselo být jasné, že půjde s největší pravděpodobností o omyl, sumy zaznamenávající sledovanost a počet downloadů už byly neměnné.

Šestaosmdesátiletý Beckwith se nechal slyšet, že v takovou náhodu ani ve snu nedoufal a že ho příjemně překvapila. O Blurred Lines od Robina Thickea ale příliš valné mínění nemá. Song si prý dosud neposlechl, o jeho textu (který ale údajně četl) se vyjádřil v tom smyslu, že ho považuje za oplzlý a plný necudností.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Shoda v názvu songu Blurred Lines přinesla staříkovi slávu Robina Thickea