Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Shit je shit, ale bude se líbit. Z Airfare padají nápady především na wc.

Ivana Goláňová

Ivana Goláňová

11. 8. 2009

Česko-americká skupina Airfare boduje. Vyhrává nejenom u svých fanoušků a ani není těžké pochopit proč. Stačí si je poslechnout. Oooo-aha, aneb loňský hit Sorry baby se při poslechu pevně vryje do paměti a je následován nutkáním zpívat si jej stále dokola. To bylo ale loni. Holkám z Hotelu Moscow už asi došlo, že kluci dají přednost Rock’n’Rollu. Ti teď mají jiný program…

Do you like my shit? Tento docela neortodoxní název doslova náhodou vypadl z baskytaristy Tomáše Vitáska alias TV, když seděl, no ano, na záchodě. Life už zřejmě není tak easy, jak býval. Co tedy odpovědět na otázku Do you like my shit? Ano, takto melodické h***vno jste ještě neslyšeli.

Jakmile zazněly první tóny, měla jsem sice trochu chuť utéct před tím, co jsem sama dělala včera, ale především tu bylo nutkání skákat metr padesát do vzduchu. Opravdu melodické písně za sebou sympaticky následují tak, že vám to možná přivodí kolaps. Skladba Mom dad I’m dead se výrazností refrénu vrývá opět do paměti. Že by další rádiový hit? Pokud si ale potrpíte spíše na romantiku a dojemná témata, i pro vás Airfare něco přichystali. To něco je skryto v písničce Flowers of love. Příjemná kytarovka ale stejně říká, že co je rychlejší, více potěší. Alespoň u této skupiny to platí. Za zmínku taky stojí singl School, se kterým se ztotožní  snad každý (zá)školák.

Co ještě dodat? Tenhle shit kolem sebe dokáže vykouzlit velmi jiskřivou atmosféru, přitom neklade na svého posluchače nijak velké nároky. Abyste si tuto hudbu oblíbili, můžete být klidně mladá patnáctiletá slečna s úžasně naivními vyhlídkami do budoucna, anebo třeba padesátiletý muž s touhou se dobře pobavit.

Airfare – Do you like my shit?
Vydáno: 30. března 2009
Celkový čas: 46:52 min
Skladby: Yesterday, Wig, Collapse, Mom dad I’m dead, World war, Flowers of love, D1, Rough boys, King for a day, Jailbird, Twin snake, School, She comes around

Vydalo: RGM Entertainment

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Shit je shit, ale bude se líbit. Z Airfare padají nápady především na wc.