Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Sherlock Holmes se vrátí na stránky knih. Nový případ sepisuje Anthony Horowitz

Jakub Ehrenberger

Jakub Ehrenberger

24. 1. 2011

Oblíbený soukromý detektiv sira Arthura Conana Doylea zažívá kulturní renesanci. Po nedávném filmovém zpracování, k němuž se už chystá druhý díl, a televizním seriálu z produkce BBC se vrátí i k médiu, jež mu přineslo věhlas. Nový případ Sherlocka Holmese připravuje Anthony Horowitz.

FOTO: Anthony Horowitz

Anthony Horowitz při podepisování svých knih Zdroj: anthonyhorowitz.com

„Můj Holmes bude přesně takový, jakého jej znáte z románů,“ slíbil Anthony Horowitz divákům televizní stanice BBC. „Nehodlám si s touto báječnou ikonickou postavou nijak zahrávat,“ vyvracel obavy z přílišné osobité interpretace díla.

Z fanouška Sherlocka Holmese jeho autorem

Britského spisovatele Anthonyho Horowitze vybrali správcové Doyleova dědictví, aby dodal slavnému detektivovi z Baker Street novou jiskru. Horowitz je přitom známý spíše knihami pro mladší čtenáře, z nichž nejznámější jsou příběhy o dospívajícím agentovi Alexi Riderovi. Přesto milovníky Doyleovy postavy ujistil, že sám je jedním z nich a nemusejí se tedy obávat, že by se z geniálního detektiva stal dospívající floutek. „Zamiloval jsem se do příběhů Sherlocka Holmese, když mi bylo šestnáct, a od té doby je četl nesčetněkrát,“ dodal Horowitz.

Přestože britský autor plánuje držet se předpisově vize Arthura Conana Doylea, zároveň bere v potaz i fakt, že literatura i čtenáři od Doyleovy doby ušli pěkný kus cesty. Autor tak očekává, že v příběhu zabloudí i do oblastí, do nichž se Doyle ve své době ani ponořit nemohl. Příběh zasazený do konce devatenáctého století by měl v anglickém originále vyjít letos v září.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sherlock Holmes se vrátí na stránky knih. Nový případ sepisuje Anthony Horowitz