Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Sherlock Holmes 2: Opravdu nakope Noomi Rapace zadek Watsonovi i Holmesovi?

Slavné detektivní příběhy Sherlocka Holmese a Dr. Johna Watsona se dočkají dalšího filmového zpracování. Nyní jde o pokračování úspěšného snímku z roku 2009, Sherlock Holmes, kde v hlavní roli zazářili Robert Downey Jr. a Jude Law. Již je znám oficiální titulek – Sherlock Holmes: A Game of Shadows.

Akční detektiv a dva jeho sliční pomocníci, Zdroj: distributor filmu

Toto pokračování Sherlocka Holmese má, stejně jako první díl, na starosti režisér Guy Ritchie (Podfu(c)k). V hlavních rolích opět uvidíme Downeyho jako slavného detektiva Holmese a Lawa jako jeho pomocníka Watsona. Rachel McAdams si zde zopakuje svoji roli Ireny Adlerové, ale pravděpodobně se objeví jen krátce. Roli padoucha Moriartyho ztvární Jared Harris (Podivuhodný případ Benjamina Buttona) a Noomi Rapace (Muži, kteří nenávidí ženy) se zde záhadně objeví v cikánském oblečení jako zbrusu nová postava.

Oba hlavní hrdinové herečku chválí. „Noomi je fantastická,“ říká Downey a Law souhlasí, „Noomi je opravdu dobrá. Velice, velice dobrá. Byla to opravdu výborná volba. … Myslím, že by nám oběma mohla nakopat zadky – je to tvrdá holka.“ „Ráda bojuje,“ dodává Robert Downey.

Příběh druhého dílu bude sledovat Holmese, který pokračuje v pronásledování Profesora Moriartyho, který by mohl, podle detektivových instinktů, být největší světový superpadouch. A mezitím Watson, jenž se pokouší udržet Sherlocka živého, má zároveň snahu být dobrým partnerem své lásce, Mary Morstan (Kelly Reilly).

Spolu se zveřejněním oficiálního názvu bylo oznámeno i datum uvedení do kin. V USA bude mít tento film premiéru 16. prosince. V České republice si na něj bohužel budeme muset počkat o trochu déle – uváděné datum je 5. ledna 2012.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sherlock Holmes 2: Opravdu nakope Noomi Rapace zadek Watsonovi i Holmesovi?