Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Shakespeare slaví jubileum. Letní slavnosti mu věnují premiéru

Redakce

Redakce

25. 4. 2014

Letošní rok je rokem jubilea jednoho z nejslavnějších světových dramatiků. Uplyne 450 let od narození Williama Shakespearea. Pořadatelé Letních shakespearovských slavností společně s Jiřím Menzelem mu věnují premiéru komedie Mnoho povyku pro nic.

Foto: Mnoho povyků pro nic

V komedii Mnoho povyku pro nic se divákům představí i Leoš Noha a Petr Čtvrtníček. Zdroj: LSS

Mnoho povyku pro nic uvedou Letní shakespearovské slavnosti poprvé ve svém vlastním nastudování. V hlavních rolích se  představí například Václav Jílek, Petra Horváthová, Petr Čtvrtníček nebo Leoš Noha a diváci se mohou těšit na další hvězdné obsazení.

Tato komedie- nekomedie, jak ji Menzel sám označil, není jedinou Shakespearovou hrou, kterou Menzel režíroval. Na svém kontě má režii další divácky úspěšné komedie Veselé paničky windsorské. Tento úspěšný komediální počin Jiřího Menzela je na repertoáru festivalu již šestou sezónu a stále láká své příznivce a to především na herecké obsazení Bolka Polívky a Simony Stašové v hlavních rolích.

Foto: Veselé paničky windsorské

Veselé paničky windsorské Jiřího Menzela vidělo již přes sto tisíc diváků.

Oslavit narozeniny klíčové postavy evropského dramatu přijede do Čech i londýnské divadlo Globe. Na Pražském hradě představí inscenaci Hamleta ve spolupráci s Prague Shakespeare Company.

Kromě výše uvedených inscenací se návštěvníci festivalu mohou těšit například na komedii Zkrocení zlé ženy Daniela Špinara nebo na slovensko-českou komedii Dvaja páni z Verony Petera Mankoveckého. Premiéru další komedie, a to komedie Jak se vám líbí přichystá v Ostravě režisér Michal Lang. Naopak rozloučení s festivalem plánuje Richard III. s Jiřím Langmajerem v hlavní roli.

Foto: Richard III.

Letní shakespearovské slavnosti se loučí s Richardem III.

Letní shakespearovské hry potrvají od 24.června do 6. září 2014. Zavítat na ně můžete do Brna, Ostravy, ale i do Bratislavy a samozřejmě tradičně na dvě plenérové scény v Praze – na Pražský hrad a na Letní scénu Hudební a taneční fakulty AMU v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí.

Letní shakespearovské slavnosti: 24.6.- 6.9. 2014

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Shakespeare slaví jubileum. Letní slavnosti mu věnují premiéru