×
TOPZINE.cz

Shaggy a další reggae smršť bude k vidění v srpnu v Bratislavě

Jimmy Cliff
Jimmy Cliff, Zdroj: Uprising festival

Milovníci reggae se letos v srpnu mohou těšit na sedmý ročník festivalu Uprising reggae v Zlatých pieskách v Bratislavě. Pořadatelé se tento ročník chlubí opravdu zvučnými jmény, kterým vévodí Shaggy, Jimmy Cliff či The Skatalites. 

Jimmy Cliff, Zdroj: Uprising festival

Jimmy Cliff je reprezentantem jamajského reggae a proslavil se zejména svým hitem Harder They Come. Zřejmě se ale nenajde nikdo, kdo by neznal jeho píseň I Can See Clearly Now. Jimmy působí na scéně už neuvěřitelných 50 let a síly mu nedochází. Loni získal cenu Grammy za nejlepší reggae album roku.

Dalším držitelem Grammy za nejlepší reggae album je i druhá hvězda festivalu, kterou je zpěvák Shaggy. Ten získal Grammy v roce 1996 za album Boombastic. Následujícího alba Hot Shot se prodalo 10 miliónů kusů. Zatím nejnovější album mu vyšlo v roce 2013 pod jménem Out Of Many, One Music, které je poctou legendám roots reggae.

Třetí legendou festivalu jsou The Skatalites, kteří se zformovali už v padesátých letech 20. století a svým debutovým albem Ska Authentic z jara 1964 dali jméno novému žánru, který propojil jazz a R&B s karibskými styly mento a calypso. Stali se tak ve svém žánru podobně zásadní kapelou, jako byl kubánský projekt Buena Vista Social Club.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..