Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Shaggy a další reggae smršť bude k vidění v srpnu v Bratislavě

Milovníci reggae se letos v srpnu mohou těšit na sedmý ročník festivalu Uprising reggae v Zlatých pieskách v Bratislavě. Pořadatelé se tento ročník chlubí opravdu zvučnými jmény, kterým vévodí Shaggy, Jimmy Cliff či The Skatalites. 

Jimmy Cliff

Jimmy Cliff, Zdroj: Uprising festival

Jimmy Cliff je reprezentantem jamajského reggae a proslavil se zejména svým hitem Harder They Come. Zřejmě se ale nenajde nikdo, kdo by neznal jeho píseň I Can See Clearly Now. Jimmy působí na scéně už neuvěřitelných 50 let a síly mu nedochází. Loni získal cenu Grammy za nejlepší reggae album roku.

Dalším držitelem Grammy za nejlepší reggae album je i druhá hvězda festivalu, kterou je zpěvák Shaggy. Ten získal Grammy v roce 1996 za album Boombastic. Následujícího alba Hot Shot se prodalo 10 miliónů kusů. Zatím nejnovější album mu vyšlo v roce 2013 pod jménem Out Of Many, One Music, které je poctou legendám roots reggae.

Třetí legendou festivalu jsou The Skatalites, kteří se zformovali už v padesátých letech 20. století a svým debutovým albem Ska Authentic z jara 1964 dali jméno novému žánru, který propojil jazz a R&B s karibskými styly mento a calypso. Stali se tak ve svém žánru podobně zásadní kapelou, jako byl kubánský projekt Buena Vista Social Club.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Shaggy a další reggae smršť bude k vidění v srpnu v Bratislavě