Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Sezóna zimních svetrů začala. Jaký je ten pravý pro vás?

Redakce

Redakce

17. 12. 2012

Zima udeřila v plné síle. Mráz a sněhové vločky nás přiměly sáhnout po kouscích oblečení, které nás v těchto dnech zahřejí. Jaký svetr je pro vás ten pravý?

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/svetry/]

Počasí za oknem si v posledních dnech dělá, co chce. Nám nezbývá, než se na cestu do školy, zaměstnání, na nákupy či jen tak na posezení s přáteli pořádně obléknout.

Šatní skříně skrývají dost pokladů. Ve skříních mnoha z nás se najdou kousky třeba i z minulého století. Retro je v módě neustále, u svetrů to ale neplatí. Není pohodlné být ve svetru, který se tvarem tomu původnímu nepodobá ani zdaleka. Starých, zplstěných, neforemných kousků plných žmolků se zbavte. Obchody jsou plné jejich nových, krásných a příjemných nástupců.

Žhavým trendem jsou nordické vzory

Předvánoční atmosféra se dostala i do světa svetrů. Není problém sehnat svetr s motivy sobů, sněhových vloček a nejrůznějších, pro zimu typických vzorů. Pokud jste zastánkyně nestárnoucí klasiky s jednoduchým pleteným vzorem, nezoufejte. I tyto vzory jsou stále v módě. Svetříky jsou jako každou zimu v nejrůznějších délkách, střizích i stylech. Praktické rozepínání na knoflíky, kapuce, svetry na zip a další se na nás hrnou ze všech obchodů s oděvy.

Vyřádit se můžete na výběru vzoru, barvy i střihu, tyto atributy u svetrů nemají hranice. Nosí se svetry extra dlouhé á la indiánská babička, svetry pruhované, puntíkované, s kytičkami, s korálky i s límečky. Není důležité jít s dobou a snažit se zapadnout do určité škatulky stylu. Důležité je cítit se sama sebou. Černá klasika se hodí na všechny příležitosti a téměř ke všemu.

Správná péče o svetr prodlouží jeho životnost

Při výběru svetrů dbejte na kvalitu i informace uvedené na lístku kolem límce. Nemá smysl kupovat podezřele levné svetry, které po pár vypráních ztratí tvar i původní příjemnost. Svetry si zaslouží pozornost. Štítky u límce mají svůj smysl a při správném používání se nemusíme po jedné sezóně loučit s oblíbeným kouskem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sezóna zimních svetrů začala. Jaký je ten pravý pro vás?