Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Seznamte se s Eberhardem! ZOO Praha sází na novou reklamní kampaň

Samcová Jana

Samcová Jana

2. 4. 2010

Želva sloníKoncem loňského roku pražská ZOO vstoupila na trh s šokující reklamní kampaní plnou zvířecích exkrementů, která vzbuzovala nadšení i pohoršení zároveň. V podobném duchu, i když ne tak kontroverzně přichází zahrada s kampaní novou. Nese název SEZNAMTE SE! a upozorňuje na nosné pilíře své ZOO i na méně známé zvířecí druhy.

Billboard Seznamte se!, Zdroj: Zoo Praha

Billboard Seznamte se!, Zdroj: Zoo Praha

Cíl reklamní akce osvětluje Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha: „Chceme návštěvníky pozvat do zoo a představit jim její nejzajímavější obyvatele. A to zcela konkrétní jedince, kteří jsou nejen představiteli fascinujících živočišných druhů, ale současně mají i své vlastní příběhy a charakterové vlastnosti.“

A proč právě Seznamte se!? „Tenhle slogan mě napadl při prvním setkání s Eberhardem (želva sloní pozn. red.). Vážně stojí za to se s ním seznámit – a ovšem nejen s ním,“ dodal. „Kromě venkovní kampaně budou osobnosti propagovány i na pohlednicích, magnetkách, podložkách pod myš apod.,“ uvedl Ing. Vít Kahle, vedoucí PR a marketingu Zoo Praha. 

Hrabáč kapský, Zdroj: Zoo Praha

Hrabáč kapský, Zdroj: Zoo Praha

Pro propagaci bylo vybráno celkem 8 druhů zvířat, o jejichž zvěčnění se postarali fotografové Dalibor Tichý, Robert Halamíček a Petr Klier. Portréty jsou zasazeny do bílého pozadí, stejně jako exkrementová kampaň Made In Nature. O grafickou úpravu plakátů se postaral Vladimír Veselý.

K návštěvě ZOO Praha budou zvát samec želvy sloní Eberhard, tygr malajský Kawi, orangutan sumaterský Kamu, žirafa Rothschildova Nora a méně známé druhy medojed kapský Čert, samice hrabáče kapského Kvída, samice marabu afrického Máňa a antilopa lopí Klaudie.

Zahájení nové sezóny už zítra

Novou, v pořadí 79. sezónu zahajuje pražská ZOO v sobotu 3. dubna od 11 hodin za účasti ředitele Miroslava Bobka, Lucie Bílé, Pavla Béma nebo Daniela Hůlky. Od dvanácti hodin budou probíhat oslavy svátku gorilího samce Richarda, o zhruba 40 minut později je v pavilonu goril naplánována autogramiáda Lucie Bílé.

Program bude završen úderem 18. hodiny, kdy primátor Prahy Pavel Bém přestřihne slavnostní pásku a symbolicky tak otevře novou voliéru Tropické sovy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Seznamte se s Eberhardem! ZOO Praha sází na novou reklamní kampaň