Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Sexy, vypracovaná a odhalená těla. Soustředit se na pánskou kolekci Michaela Bastiana je těžké

Petra Červená

Petra Červená

3. 5. 2011

FOTO: Michael Bastian kolekce jaro/léto 2011Jaká může být pánská móda? Elegantní a zároveň výrazná. Sportovní s vojenskými prvky. Kontrast obleků odchylujících se od dress code denimem. Pánská móda má i přes omezené mantinely docela slušný rozptyl. Výchozí požadavek se však už dlouhá desetiletí nemění. Musí být hlavně pohodlná.

FOTO: Michael Bastian, pánská kolekce jaro/léto 2011

Army styl a svaly se dobře doplňují, Zdroj: michaelbastiannyc.com

Michael Bastian tohle všechno do posledního puntíku splňuje a ještě stihne přidat něco navíc. A právě ta třešnička na dortu přilákala mnohé módní kritiky k jeho tvorbě. Vynesla mu i letošní nominaci na nejlepšího pánského návrháře, kterou vyhlašuje Rada amerických módních návrhářů (CFDA).

Gant a Michael Bastian? Lákavé spojení

Michael je rodák z newyorského města Lyons. Než si však v roce 2006 založil svoji vlastní módní značku, pracoval pro Sotheby’s, Tiffany nebo Ralpha Laurena. Na podzim loňského roku namířily světelné reflektory na novou kolekci, která vykrystalizovala ze spolupráce se švédskou společností Gant. Je plná pruhů, oranžové a sportovních detailů, kde rozhodující gól dává lakros.

FOTO: Michael Bastian, pánská kolekce Jaro/Léto 2011

Elegantně sportovní styl

I když se cena modelů pohybuje v nížinách oproti klasickým Michaelovým designovým kouskům, stále jsou zhruba o pětinu dražší než běžný Gant. Takže na zruinování průměrného českého konta rozhodně vystačí. Ale jako inspirace se můžou hodit. Příjemnou zastávkou pro výběr zajímavého outfitu je jarní kolekce Michaela Bastiana prezentovaná na newyorském týdnu módy.

Vybarvené jaro

U přehlídek s pánskou módou, obsazených převážně dámským publikem, nastává malý problém, a to pokud se po mole prochází atletičtí modelové, jejichž těla připomínají precizně vytesané sochy. V některých případech je téměř zbytečná nuda předvádět kolekci plavek, nicméně pořád lepší než zimní kolekce, kde jsou athénští modelové obaleni kabáty a svetry.

FOTO: Michael Bastian, pánská kolekce Jaro/Léto 2011

Malá třešnička na dortu z jarní kolekce

Jarní kolekce je kombinace sportovního a elegantně uhlazeného stylu. Ke sportovnímu triku a šortkám zavála nostalgická vzpomínka na osmdesátá léta v podobě stříbrné bundy s vyhrnutými rukávy. Ovšem zrovna tyto vzpomínkové stopy měly minout kresby Michaelových návrhů. Celá přehlídka byla ale oslavou vzpurné síly a zdatnosti a v tom se malá stříbrná bunda lehce ztratí.

Dokonalá těla v perfektně padnoucích plavkách

Pro Michaela je léto ve znamení vysokých teplot a útěků do mořských vln za ochlazením. Po plavkovém snění přišly šortky a rozhalené košile ledabyle sepnuté páskem. A ve stejném nenuceném stylu následovalo představení žlutých mikin, černých i šedo-žlutých bund. U obleků narušovaly čistou eleganci výrazné doplňky v podobě žlutých, oranžových či levhartích pásků.

Tyto pásky byly nedílnou součástí i ostatních modelů, navíc doplněných o nezbytné sluneční brýle a čepice. Vtipně působil modrý svetr s potápěči nebo hořčicové ponožky k šedému obleku. Co se týká materiálu, použil návrhář zejména kašmír, hedvábí, mohér a pleteniny.

Michael navrhl i kolekci pro ženy, ale jak sám říká: „Ženy mění rády pomocí oblečení svou osobnost. S chutí zkouší něco nového. Navrhovat pro ně je jako hovořit jiným jazykem.“ Je velká škoda, že zrovna Michael neovládá náš jazyk, protože jeho vytříbený smysl pro detail, barvy a střih využívaný jen pro pánskou módu je až nespravedlivý.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sexy, vypracovaná a odhalená těla. Soustředit se na pánskou kolekci Michaela Bastiana je těžké