Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Sexy Tarja Turunen novou deskou přesvědčuje všechny pochybovače

Redakce

Redakce

14. 10. 2010

Finská metalová diva Tarja Turunen přichází po třech letech s novou deskou s názvem What Lies Beneath, s níž se snaží napravit rozpačitý dojem, který po sobě zanechalo její předchozí album My Winter Storm.

Tarja Turunen, Zdroj: tarja-whatliesbeneath.com

Tarja Turunen, Zdroj: tarja-whatliesbeneath.com

Po vydání desky My Winter Storm a následných vlažných ohlasech na něj se Tarja Turunen rozhodla, že neponechá nic náhodě. S přípravami na nahrávání alba dalšího začala již v polovině roku 2008. Fanoušci po Tarje žádali hlavně více tvrdších songů a tohle přání jim splnila do puntíku. A nejen to.

Za pilotní singl desky si bývalá zpěvačka finských Nightwish vybrala píseň Falling Awake, ve které se jako host objevuje kytarový génius Joe Satriani, což byla trefa do černého. Tklivá melodie, skvělý Tarjin zpěv a Satrianiho kytara dělají z Falling Awake možná nejlepší věc na celém albu.

Nejde ale o jedinou píseň, kde se po boku Tarji objevuje host. V úvodní Anteroom of Death můžeme slyšet německou kapelu Van Canto a v písničce Dark Star se vedle zpěvaččina nádherného vokálu objevuje také hluboký hlas Phila Labonteho, zpěváka z amerických All That Remains.

A zatímco je Anteroom of Death skladba se složitou kompozicí a její zařazení hned na začátek desky je možná trochu střelbou naslepo, umístění Dark Star uprostřed kompilace se ukázalo být majstrštychem a Labonteho zpěv a řev skvěle doplňuje Tarju Turunen.

Nightwish je minulostí

What Lies Beneath vezme posluchače na úžasnou symfometalovou cestu, ve které si oddychne pouze dvakrát. Poprvé je to při skladbě Rivers of Lust, která působí poněkud utahaně, a tou druhou chvílí je, když album v přehrávači dohraje a vy se musíte smířit s tím, že ona skvělá výprava po všech polohách neuvěřitelného Tarjina hlasu končí.

Tarja Turunen už dávno není zpěvačka Nightwish. Tarja Turunen už dávno nepotřebuje Nightwish k tomu, aby dokázala, jak skvělou muzikantkou a hlavně vokalistkou je. Pokud někdo po My Winter Storm pochyboval, po vydání desky What Lies Beneath už není pro pochybnosti místo.

Tarja – What Lies Beneath

Vydáno: 2010
Celkový čas: 55:15
Skladby: Anteroom of Death, Until My Last Breath, I Feel Immortal, In for a Kill, Underneath, Little Lies, Rivers of Lust, Dark Star, Falling Awake, The Archive of Lost Dreams, Crimson Deep
Vydalo: Universal Music

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sexy Tarja Turunen novou deskou přesvědčuje všechny pochybovače